Celtic THK – Orange Predators A 3:2

07.05.2019 09:40

Přeprali jsme Predátory

29. 4. 2019 19.00, Meteor1

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s poměrně jasným cílem: Urvat už konečně nějaké ty bodíky, protože pohled na aktuální tabulku a náš prozatímní bodový zisk radostný nebyl. A soupeř nás nečekal zrovna lehký. Nicméně letošní sezonu si nemůžeme vybírat, prozatím jsme nenarazili na nikoho, kdo by byl výrazně horší než my a výsledky i přes naše snažení vesměs odpovídají realitě.

Celtic THK - Orange Predators A 1:5, 5.10. 2015 – to bylo poslední vzájemné měření sil s naším soupeřem. Tehdy jsme prohráli s pozdějším jasným vítězem 4. ligy.

Tentokrát to naštěstí dopadlo zcela jinak a po troufám si říct nejlepším výkonu této sezony jsme se odměnili dvěma body za vítězství.

Upřímně řečeno, celý den byste psa ven nevyhnali – chcalo jak z konve. Já osobně jsem si dost oddychnul, když se počasí před zápasem umoudřilo (rýma je prevít) a naštěstí se nás i přes částečné absence sešlo dostatečně (dostatečně nemyslím 4, ale 7 kusů :-)).

První poločas shrnu velmi rychle. Po několika našich neproměněných šancích (jak bývá naším zvykem) a vyrovnaném průběhu šel soupeř do "šaten" značně veselejší – důvodem je branka obdržená 30 vteřin před ukončením první půle.

Vstup do druhého poločasů nám však vyšel, v rozmezí 15 minut jsme výsledek otočili a Oranžové predátory přesvědčili, že fotbal jsme hrát nezapomněli. Nejdříve Czechmate povedl balon středem a přízemní střelou ke straně možná i překvapil golmana. Nedlouho poté Pavel vybojoval po chybičce hostujícího obránce balon a sám úspěšně zakončil. Poslední naše golová akce začala u Czechmata, který vybojoval balon a předložil ho Vácovi v hokejové terminologii "mezi kruhy" a Váca po zemi vše prostřelil.

Soupeř stačil už jen zkorigovat výsledek. Tedy měl i vyložené šance, ale Soukíno nás při nich podržel.

Výsledkem tedy je první letošní vítězství a snad i psychická vzpruha do dalších mačů. Hrát (i vyhrát) se dá s každým.

Sestava: Soukíno – Burryno, Hlína, Czechmate, Pavel V., Luky Bohy, Váca
Góly: Czechmate, Pavel V., Váca
Asistence: Luky Bohy, Czechmate
Muž zápasu: Czechmate
Hvězda zápasu: Luky Bohy