Celtic THK – Yugo FC 8:1

21.09.2020 10:30

Nejlepší start sezóny v historii

14. 9. 2020 19.30, Litvínovská

Původně jsme měli začít 23. března, ale koronavirus nám to nedovolil. Pak 7. září, ale koronavirus nám to nedovolil. Tedy hlavně soupeři, ale v důsledku ani nám. A tak jsme se na plac dostali skoro deset měsíců od našeho posledního hanspaulského mače. V době, kdy už náš protivník měl za sebou dva zápasy, protože my si navíc první hrací týden napsali volno.

Kdybych nevěděl, jak jsme lepili sestavu pro nakonec kontumované utkání v minulém týdnu, napsal bych, že jsme po takové pauze byli na fotbal pravděpodobně nadržení. Sešli jsme se ve velmi slušné sestavě se dvěma hráči na střídání. A mohlo nás být ještě víc, kdyby maminka Jardy Píška nedala před výletem na Prosek nepochopitelně přednost procházce po Karlově mostě.

Určitě by nelitovala. Měla by to i s jazykovým okénkem. Mohla by spolu s bodrým rozhodčím pátrat po srbském výrazu pro jatka a vzhledem ke skóre by dost možná z této řeči pochytila dost sprostých slovíček. Tým soupeře totiž tvořili právě Srbové, svou horkou balkánskou krev nám ale naštěstí ochutnat nedali.

Konečný výsledek vypadá jednoznačně, ale úvod tomu zrovna nenasvědčoval. Dokonce jsme to byli, kdo inkasoval jako první. Srbský Koller ukázal, že kromě výšky patří mezi jeho přednosti taky technika a šikovnost, a připravil gól do prázdné branky.

Potom se už projevily naše klady. Tím hlavním bylo to, že soupeřům nemohlo stačit pokrýt jednoho nebo dva naše fotbalisty. Až na Sušiho byli nebezpeční všichni hráči v poli. Ostatně o tom svědčí to, že gól z hvězdné šestice nedal jen Bohy, který se vykoupil třemi asistencemi a vybojovanou penaltou. A bylo by hodně nefér zapomínat na Soukína, výsledek totiž zkresluje několik jeho báječných zákroků. Ostatně není běžné, že by při vítězství 8:1 brankář obdržel cenu pro hvězdu utkání. Soukínovi se to povedlo a málem vyhrál i v našem hráčském hlasování.

Pojďme to vzít postupně aspoň v krátkosti. Na obdrženou branku jsme zareagovali hned po třech minutách, kdy Czechmate rozjel svůj gólostroj přesnou dorážkou. Dvě minuty na to už jsme vedli po Vácově střele do prázdné. Do poločasu jsme přiložili ještě jedno polínko do krbu, to když Czechmate svým autem trefil nabíhajícího Kráňu ve vápně.

Po přestávce už skóre nabývalo jen na jedné straně. Nejdřív po dlouhém Burrynově pasu Czechmate na několikrát propálil gólmana a následně zkompletoval hattrick z penalty po vražení do Bohyho. Pak se znovu prosadil Kráňa a v úplném závěru se dočkali i Hlína (já viděl zasunutí do poloprázdné branky, ale prý to byla umístěná jedovka) a Burryno po kombinaci s Vácou.

Lepší výsledek než 8:1 jsme ve vstupním zápase sezóny ještě nikdy neuhráli. A když k tomu připočteme kontumační vítězství z předchozího týdne, tak čtyři body ze dvou utkání se skóre 14:1 vypadají famózně. Tak vyděržaj, pijaněr! Sorry, srbsky to neumím…

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Czechmate, Kráňa, Luky Bohy, Váca
Góly: Czechmate 3x, Kráňa 2x, Váca, Hlína, Burryno
Asistence: Luky Bohy 3x, Váca 2x, Czechmate, Burryno
Muž zápasu: Czechmate
Hvězda zápasu: Soukíno