Celtic THK - Weekend Warriors FC 2:2

10.10.2019 13:53

Hlínův gólostroj nestačil

7. 10. 2019 19.00, Meteor1

Všichni víme, že dát gól umí. Buď nádherný, nebo šudlavku. Málokdy něco mezi tím. Ale že by vládnul týmové tabulce střelců, to u Hlíny nepamatujeme. Samozřejmě je otázkou, je-li to proto, že se to zatím nestalo, nebo proto, že jsme sklerotici.

Ostatně hledat jeho poslední dvougólový zápas, to dá taky fušku. Vzal jsem si pár dní dovolené, abych dohledal, že to bylo 13. listopadu 2017, kdy při vítězství 10:1 nad Kvantanámem ke dvěma brankám přidal ještě tři asistence. Dvakrát skóroval ještě v červnu 2014 proti Staré dámě (6:3), v dubnu 2014 proti týmu Don Giovanni (9:4), o rok dříve proti A. G. Č. V. (4:0), v říjnu 2012 proti AG Teamu (6:1) a ve dvou červnových mačích roku 2012. Proti Dynamu Mystique (7:1) a Kříženečku (4:0). Hattrick má na kontě jediný z 2. 6. 2014 proti Orange Predators. Asi vás to moc nezajímá, ale když už jsem si s tím dal tu práci…

Možná byste spíš chtěli vědět, jakým způsobem se teď pan Kanonýr prosadil. Snadná pomoc. Stačí se ho zeptat.

"Sólo přes pět protihráčů a nože do vinglu," neváhá ani na moment."„Ten druhej, to byla klasická hlínovka, jako když vypustíš šneka z klece," troufnul si oponovat Burryno a Czechmate použil dokonce výraz "bodlo".

Buď jak buď, bodlo nám to. Akorát poprvé při vícególovém Hlínově večeru to nevedlo k vítězství. Osecký Messi svými trefami otočil skóre na 2:1, jako první jsme totiž inkasovali my. Náhradní gólman Suši sice nejdřív vytáhl dva nečekaně úspěšné zákroky, pak se ale projevila slabina, kterou předpokládáte, když jde do brány hráč z pole: hra nohama. Lukyho malá domů se mu zamotala kdesi mezi dolními končetinami a než se mi ji podařilo zpacifikovat, kuchnul jeden z útočníků míč do sítě.

Pak přišly Hlínovy slavné momenty, to všechno ještě do poločasu. Po něm se projevilo, že jsme neměli nikoho na střídání, ubývaly nám síly, hosté si také lépe pokrývali naši rozehrávku, a tak jsme se ocitli pod tu větším, tu menším tlakem. Kromě jedné tyče a několika přímáků jsme ale vyloženému nebezpečí nečelili.

Naopak některé naše kontry byly docela jedovaté, jenže brankář vždycky – kolikrát i se štěstím – našel protilátky, někdy ani to nebylo zapotřebí kvůli naší nepřesné koncovce.

Kontrolní otázka: Co se stane, když jste většinu půle přikovaní v okolí vlastního vápna a z vlastních akcí gól nedáte? Ano, správně, gól dostanete. Z brejku. Jeden víkendový válečník nám pláchnul a střelou kolem Sušiho pár minutek před koncem zařídil remízu 2:2.

Sestava: Suši - Burryno, Hlína, Czechmate, Jířa, Luky Bohy
Góly: Hlína 2x
Asistence: Luky Bohy, Czechmate
ŽK: Czechmate
Muž zápasu: Hlína
Hvězda zápasu: Hlína