10.12.2021 20:16

Rozdupané (a následně slepené) hračky

6. 12. 2021 20.15, Pražačka3

Situace byla před posledním kolem celkem jasná: proti osmému Výtržníkovi musíme uhrát minimálně stejně bodů jako třetí V. S. P. S. V. S. (je mi snad už jedno, jak se to stane, jen ať už s nimi nejsme ve stejné skupině a nemusím datlovat tuhle dementní zkratku) proti devátému Torpedu Cannabis. Pak se vrátíme do čtyřky.

No jo, jenže stačilo pár minut a z natěšených obličejů byly protáhlé xichty. Výtržníci si z nás několikrát udělali kužely, pomohlo tedy i pár pro nás smolných a pro ně šťastných odrazů a v 11. minutě to bylo 1:4, když se v našich barvách prosadil jen nenápadnou střelou Czechmate.

Zároveň jsme byli dost bezradní, protože jsme si ani moc nedokázali představit, jak čelit takovému týmu. Jednomu z nejsilnějších týmů, na který jsme v poslední době narazili. A podobný superlativ zaslouží i jeho útočník s číslem 77 na zádech, ten byl famózní.

Přiznávám, že jsem vůbec nevěřil tomu, co o poločase říkám, a kdyby to nebyl rozhodující zápas, asi bych to neříkal. Věty o tom, že se zkusíme kousnout a možná dostaneme 10, ale musíme to zkusit, protože je jedno, o kolik případně prohrajeme. A že na to máme, i když nám to nemusí připadat.

Dopřejte mi, ať si myslím, že nás to nakoplo. A radši neříkejte moc nahlas, že to bylo asi i tím, že ten zmiňovaný top výtržník už do druhé půle nenastoupil. Každopádně jsme asi během pěti, deseti minut třikrát nastřelili tyč… Ale až do konce se trefil jen Miki po výtečné individuální akci.

No… Co si budeme povídat, moc do řeči nám nebylo. Vždyť nám v posledních dvou zápasech s týmy z druhé půlky tabulky stačily tři body a my horko těžko urvali jeden.

Tak většina z nás šla zapít žal. A nakonec se zapíjela radost. To když Czechmate dostál své původní přezdívce (asi ze školky) Sherlock a během pár desítek minut vypátral, že prohráli taky B. F. L. M. P. S. V. Z., no prostě naši konkurenti. Takovou spotřebu zelené asi na Pražačce nějakou dobu neměli…