Celtic THK - VŠSK MFF UK A 6:4

01.05.2013 16:24

Váca zkompletoval stovku a zařídil další výhru

23. 4. 2013 19.30, Děkanka

Už se zdálo, že blížící se hranice sta vstřelených gólů v hanspaulce Vácu svazuje. Na přelomu minulé a této sezóny se netrefil ve čtyřech zápasech v řadě, do kterých nastoupil, v posledních dvou utkáních skóroval pokaždé jen (ano, na kanonýra jeho typu jsou zkrátka jiné nároky :-)) jednou. A teď se zčista jasna trefil čtyřikrát a má stovku!!! Dokonce ji ještě o dvě branky překonal! Váco, jseš bůh! Dát 102 gólů v 77 zápasech hanspaulky, to je fakt kumšt, nehledě na to, že jich 23 bylo v osmičce.

Jako první se ovšem záhy prosadili Matfyzáci, kteří zužitkovali námi nepokrytý rohový kop. Bláža, jemuž střela ještě zazvonila o tyč, tak přišel o 115 minut dlouhou sérii bez inkasované branky. Díky ní mu aktuálně patří třetí místo mezi gólmany v celé čtyřce.

Pak už ale přišel první velký moment Váci, který (také s pomocí tyče) pěknou dělovkou vyrovnal. Zanedlouho už jsme vedli. O Hlínově střele po krátkém slalomu mezi soupeři by Luky určitě pravil, že se "chytá do čepice", jenže brankáři Matfyzáků se nechtělo na zem ani ohýbat... A potom už se rozezněly fanfáry na Vácovu počest. Nevím, jestli to byl záměr našeho šutéra, nebo za to mohl osud, ale jeho stý gól byl správný haluzák jako většina z oné stovky :-) Míč se sotva došoural za brankovou čáru a vedli jsme 3:1. Euforii vzápětí umocnil čtvrtý letošní vlastenec, na který tentokrát soupeři nahrál z autu Brejchys.

Pak jsme ovšem mírně polevili a po dvou slepených brankách (přečíslení po ztrátě balonu a další povedený roh) nám v poločase zbyl už jen jednogólový náskok. V druhé půli přidal Váca po pěkné kličce gólmanovi a následně další lehké haluzu mezi nohy další dvě trefy a už jsme s poměrně slušnou porcí lehkomyslnosti dohrávali. Matfyzáci už nás za to naštěstí potrestali jen jednou, když využili rychlý brejk.

Sestava: Bláža - Suši, Krychloun, Hlína, Brejchys, Jarda, Czechmate, Váca
Góly: Váca 4x, Hlína, vlastní
Asistence: Czechmate 4x, Jarda, Brejchys