Celtic THK – Vojenské Lesy 8:1

14.10.2016 11:13

V hlavní roli Harapes

10. 10. 2016 19.00, Meteor1

Jak hned zpočátku naznačovaly Lukášovy nezvykle upnuté legíny, čekal nás na hřišti v pondělí pořádný tanec. Při rozcvičení jsme v týmu Vojenských lesů marně hledali řadu hráčů, kteří nám při posledním vzájemném střetnutí řádně zatápěli, což se pro zápas ukázalo jako zásadní.

Absence v soupeřových řadách se projevila hned v počátku, kdy jsme byli od prvního útoku aktivnějším týmem, a to dokonce tak, že jsme již v druhé minutě vyčerpali všechny naše signály pro standardní situace. Paradoxně jsme to ale byli my, kdo první inkasoval. Nepovedlo se nám pokrýt dlouhý nákop, po kterém se soupeřův útočník otočil na místě a skóroval. Inkasovanou brankou jsme se ovšem nenechali rozhodit, naopak nás dokázala spíše vyhecovat a dále jsme pokračovali v dobývání soupeřovy obrany.

Když už to vypadalo, že bychom mohli začít být pomalu nervózní, tak v sedmnácté minutě zaúřadovala "sedmnáctka" Burryno, doslova propasírovala balon do brány a srovnala na 1:1. Následně dokázal Jarda přízemní střelou otočit průběh zápasu a první poločas jsme ukončili za stavu 2:1.

Po tradiční poločasové "hecovačce", která byla plná tradičních až klišé zavánějících termínů typu "Ještě to není hotový", "Pojďte je dorazit" nebo "Nezajdeme po zápase na jedno?" jsme náruživě vykročili vstříc druhému poločasu. Nejprve Luky parádní dalekonosnou střelou s topspinovou rotací zvýšil na 3:1 a zahájil diskuzi, jestli bychom neměli vyhlašovat nejhezčí gól sezóny, a následně Burryno skóroval po hezké kombinaci střelou ze střední vzdálenosti.

I v dalších minutách jsme se dokázali několikrát prosadit, a to nejprve Jarda po pěkné individuální akci ze strany hřiště, dále pak střelou z bezprostřední blízkosti Váca a další ranou od tyče Luky. Střelecký účet zápasu následně uzavřel Jarda, který tak dokonal hattrick, což je úspěch o to větší, že byl již myšlenkami na kadeřnické show, kterou měl navštívit další den. Když Soukíno v závěru zápasu parádním zákrokem zlikvidoval tvrdou střelu do šibenice, bylo již jasné, že si připíšeme letošní nejvyšší vítězství.

Suma sumárum se nám zápas opravdu povedl. Konečný gólový účet byl sice ovlivněn tím, že to hosty přestalo v druhé půli trochu bavit, ale zase se nám dlouho nestalo, abychom nemohli po zápase dát dohromady všechny góly.

Doufejme, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v příštím utkání, ve kterém nás čeká tým Deportivo bez Coruna A, a to opět v pondělí na Meteoru.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Bany, Jarda, Luky K., Jířa, Czechmate, Váca
Góly: Jarda 3x, Burryno 2x, Luky K. 2x, Váca
Asistence: Czechmate 2x, Burryno 2x, Soukíno, Jarda, Váca
Muž zápasu: Burryno
Hvězda zápasu: Luky K.