Celtic THK – Vojenské lesy 1:5

30.03.2018 13:00

Kruté vystřízlivění

26. 3. 2018 20.15, Mikulovka2

Neoblíbené hřiště, čas a ubíhající minuty i soupeř na nás čekal v pondělí večer na Mikulovce.

To, že jsme neměli nikoho na střídání, nás nemohlo rozhodit, protože jsme o tom věděli dopředu. Jako tradičně si na úvod připravil překvapení Czechmate, když tentokrát přišel včas, ale pro změnu bez kopaček. Ty mu půjčil Soukíno, ale později se ukázalo, že mu evidentně nevoněly. Na jeho obranu nutno dodat, že i my ostatní jsme na hřišti působili jako v cizích kopačkách. Od začátku jsme se nemohli dostat do tempa a to ani zkušení borci Burryno a Hlina. Hra dopředu nebyla zas tak hrozná, ale dozadu ano.

Soupeř nám v polovině poločasu uštědřil lekci z efektivity, kdy z první šance dal gól po našem špatném bránění. Za pár minut se to opakovalo a prohrávali jsme dvoubrankovým rozdílem. Hned po rozehrávce se nám mohlo dýchat lépe, ale střelu Burryna z půlky hřiště gólman vyrazil na roh. Poločasový výsledek 0:2 nebyl tak špatný jako naše hra a dával nám prostor pro zlepšení.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním udělat něco s výsledkem, ale po pár minutách jsme po dvou chybách dvakrát inkasovali. Nejprve se Burryno snažil o rozehrávku, kterou vystihnul soupeř a neměl problém sám před Soukínem zakončit, následně po další chybě v obraně už to bylo hrozivých 0:4.

Aspoň čestný úspěch jsme si zapsali do statistik. Hlína nahrál Burrynovi a ten i přes počáteční problémy s obehráním protihráče prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a zkorigoval na 1:4. Hosté v závěru ještě upravili na 5:1 po chybě v naší rozehrávce.

Na závěr nutno dodat, že jsme zcela zaslouženě prohráli po výkonu pod hranicemi našich možností. Jediný hráč, který snesl měřítko, byl Soukíno, který v brance předváděl i přes pět branek velmi solidní výkon.

Malou kaňkou na jinak velmi dobrém představení soupeře, kterému bych tímto chtěl pogratulovat k výhře, byl jeden hráč, který měl velmi nemístné poznámky na naši adresu, které na hřiště a obzvlášť to hanspaulské nepatří.

Sestava: Soukíno – Burryno, Hlína, Czechmate, Luky Bohy, Jířa
Gól: Burryno (47´)
Asistence: Hlína
Muž zápasu: Soukíno
Hvězda zápasu: Burryno