30.09.2016 12:00

Prosluněná porážka

26. 9. 2016 19.00, Meteor2

Ve chvíli, kdy jsme se v pondělí v podvečer scházeli na Meteoru, tak jsme mírně znejistili, protože ani nepršelo ani nefoukal vítr a hřiště bylo zalité svitem zapadajícího zářijového slunce – tedy podmínky, které nám v této sezóně moc nesvědčí. Ze sestavy navíc na poslední chvíli vypadl Luky K., který si na víkendovém výběhu pochroumal kotník.

Do zápasu s Vládci Prahy jsme vstoupili lépe než posledně a od začátku jsme s nimi hráli vyrovnanou partii. Prvních 15 minut bylo prakticky bez větších šancí, kdy se hrálo hlavně ve středu hřiště a nadějné útoky se postupně rozbíjely o dobře postavené obrany obou týmů. To se změnilo až ve chvíli, kdy jsme nepokryli střed hřiště a soupeř se nenápadnou skákající střelou ze střední vzdálenosti, kterou ještě otřel o tyčku, ujal vedení. Na tuto branku jsme dokázali zareagovat asi o 5 minut později, kdy se Czechmate po Banyho vzdušné přihrávce parádně obtočil kolem obránce a krásně srovnal. Ze zbytku poločasu stojí za zmínku hlavně velká šance Vládců Prahy, kdy nás od další inkasované branky zachránil Bany, který nadvakrát ve stoje a jednou dokonce vleže na zádech á la Dominik Hašek vychytal soupeřova útočníka.

Jak jsme dobře vstoupili do prvního poločasu, tak ze začátku druhého se nám vyloženě nedařilo. Vládci Prahy na nás vlétli a rychle jsme inkasovali dva slepené góly. Po prvotním náporu jsme sice začali zvedat, ale vzápětí jsme dostali gól do otevřené obrany. Za stavu 4:1 začal hrát soupeř chytře zezadu a pro nás bylo těžší a těžší se přiblížit k soupeřově bráně. Zápas ještě stihl zdramatizovat Czechmate, který po Jardově přihrávce poslal balon pod víko, snížil na 4:2, a výrazně se tak přihlásil o ocenění Muže zápasu.

Po vstřeleném gólu, jsme ještě dokázali soupeře zatlačit, ale naše útoky často končili na kompaktní obraně, a když už jsme se dostali do šance, tak nás zpravidla zastavil taktický faul, nebo ve velké formě chytající brankář Vládců. To se změnilo v závěru, kdy se ještě do velkých šancích dostali Váca a zejména Burryno, ale když Czechmate technickou ranou z přímého kopu vystrašil v blízkém parku venčící pejskaře, tak bylo jasné, že bodů se tentokrát nedočkáme, zvlášť když soupeři přidali gólovou pojistku.

Celé utkání se tentokrát neslo v přátelském a sportovním duchu, což vyniklo zejména při srovnání s minulým zápasem. Nebál bych se dokonce říct, že jsme pro tuto sezónu ustanovili neoficiální rekord 4. ligy v počtu přiznaných autů, rohů a dokonce faulů.

Příští týden hrajeme na Hostivaři s týmem Bakera, tak se společně modleme za intenzivní déšť nebo alespoň za pořádně hustou mlhu.

Sestava: Bany - Suši, Burryno, Jarda, Czechmate, Soukíno, Jířa, Váca
Góly: Czechmate 2x
Asistence: Bany, Jarda
Muž zápasu: Czechmate
Hvězda zápasu: Burryno