Celtic THK - Veselá Kráva TJ 5:4

11.04.2024 13:50

Veselý Celtic

8. 4. 2024 19.00, Meteor1

Nejdřív byl veselý Celtic, pak Kráva, pak od startu druhé půle docela dlouho Celtic a naštěstí to tak zůstalo, přestože nám ten úsměv v závěru trochu tuhnul.

Tak a teď trochu konkrétněji. Sestava se opět proměnila, stoprocentní docházka už zůstala jen Burrynovi (opravdu překvapivě), Czechmateovi a Charvošovi. Vypadli nám klíčoví hráči Šindy (snad jen protentokrát, operace kolena se odkládá) a Soukíno, takže do brány musel Suši. Asi i proto byl zápas dramatičtější, než musel být.

Poté, co jsme se po pěkné akci s pasem Valiho na Vácu dostali do vedení, to totiž náhradní čapájev přehnal se svou ambicí hasit šance, než vůbec nastanou, vyběhl na osamoceného útočníka ještě před tím, než mu přihrál spoluhráč, který nakonec radši poslal míč do opuštěné brány... A když jsme vzápětí dostali "normálnější" gól, rázem jsme prohrávali 1:2.

Naštěstí nás to příliš nevykolejilo, pokračovali jsme dál ve snaze o kombinační fotbal, do kterého se zapojovali všichni borci v zelenobílém. A přestože procento naší úspěšnosti v brankových příležitostech nebylo právě nejvyšší, bylo důležité, že se nám do poločasové pauzy díky rychlému útoku zakončenému Kráňou podařilo vyrovnat.

A když po přestávce pověsil Czechmate přímák náramně pumelicí do vinglu, mohli jsme být ještě víc v klidu. Tenhle pocit dál narůstal díky dalším dvěma gólovým pasům Valiho, se kterými správně naložili Czechmate a Jorge. Pro něj to byla vůbec první trefa za Celtic - gratulujeme!

Aby to nebylo tak jednoduché, tak jsme po dvou přihrávkách na osamocené útočníky dvakrát inkasovali a vedení 5:2 se najednou pár minut před koncem ztenčilo na 5:4. A i když ani potom to před naší bránou nebylo úplně nejklidnější, k vítěznému konci jsme zápas dotáhli.

Tři utkání, tři výhry, to se nám líbí. Do příště snad ještě vyladíme střídání, abychom dlouho nestydli na střídačce, a pojedeme dál!

Sestava: Suši - Burryno, Charvoš, Jorge, Vali, Czechmate, Kráňa, Váca
Góly: Czechmate 2x, Váca, Kráňa, Jorge
Asistence: Vali 3x, Jorge
Muž zápasu: Czechmate