Celtic THK - Útlum 2:3

05.06.2016 10:50

Zase o gól...

30. 5. 2016 19.15, SC Běchovice

My už snad ani jinak prohrávat neumíme. Všechny poslední čtyři porážky, které jsme nastřádali, byly o jedinou branku. Třikrát 2:3, jednou 1:2. Ne že bychom to probůh měli slavit, ale nic takového se nám za více než sedm let nepodařilo, abychom takhle těsně prohráli čtyřikrát za jedinou sezónu. Kdybychom aspoň dva ty mače dokázali byť jen zremizovat, dýchalo by se nám o poznání snáz.

A v Běchovicích se to rozhodně povést mohlo. Znovu se ukázalo, jak silnou zbraní jsou letos naše standardní situace a obzvlášť přímé kopy. Teď bylo jen potřeba vyřešit, jestli v podstatě z ideální pozice bude pálit pravák Burryno, nebo levák Czechmate. Varianta č. 2 rozhodně nebyla variantou špatnou, nýbrž gólovou.

Avšak vedení nám nevydrželo pohříchu až tak dlouho, během pár minut jsme dvakrát inkasovali a rázem před námi stál úkol dotahovat, se kterým jsme si v první půli moc nevěděli rady, ale po změně stran to bylo lepší. Vyrovnání zařídila akce, která možná ještě k žádnému našemu gólu nevedla. Burryno ještě na obranné půlce házel aut, trefil hlavu Váci, který také stál docela daleko od branky, přesto míč přes ruce nejistého gólmana procedil.

Útlum se sice ve druhém poločase soustředil hlavně na obranu a brejky, z nich si ale vypracoval několik možností a jednu z nich bohužel proměnil. Ani náš závěrečný nápor včetně zblokované gólovky Czechmate a dalšího nebezpečného přímáku, tentokrát od Burryna do spojnice, už na porážce nic nezměnil, a tak to bude s honbou za záchranou ještě boj.

Gratulace Jířovi, že jako čtvrtý zkompletoval stovku hanspaulských zápasů v zelenobílém!

Sestava: Soukíno - Suši, Burryno, Bohy, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Czechmate, Váca
Asistence: Burryno
Muž zápasu: Burryno, Soukíno