Celtic THK – Ujde to 1980 SK 5:5

08.10.2018 11:31

Darované góly a tři infarkty

1. 10. 2018 19.00, Meteor1

Volejte sláva a tři dny se radujte! Jakkoli to může vypadat nepravděpodobně, tak jsme tentokrát neměli problém dát tým dohromady. Dokonce jsme měli poprvé v sezóně tři na střídání a po několika zápasech i normálního brankáře. Normálního ve smyslu, že umí chytat, snad si rozumíme.

Jenže start jsme neměli o moc lepší než minule. O něco přece jen ano, protože ve třetí minutě jsme neprohrávali 0:2, ale pouze 0:1. Ale to je pravděpodobně jediný důvod ke spokojenosti, protože střelec se prosadil asi proti čtyřnásobné přesile a z velkého úhlu se trefil šťastně mezi nohy Burryna zaskakujícího na brankové čáře za překonaného Soukína.

Navyšování manka sice nešlo tak rychle jako posledně ve Štěrboholích, ale i 0:3 ve 22. minutě je slušný handicap. Narostl po dvou podobných inkasovaných brankách, při kterých Ladis smolně nedokázal „odmazat“ míč z vápna.

Pak už to bylo jen lepší, asi jsme cítili, že nemáme co ztratit, bránění jsme sice moc nezlepšili, ale kombinace nám začaly víc vycházet a přicházely i šance. Ještě do poločasu jsme se dostali na dostřel. Nejdřív Burryno využil Czechmatem chytře rozehraný přímák těsně za vápnem a pak se trefil Czechmate, když Hlína trochu kostrbatě obešel brankáře a poslal mu balon před prázdnou. Půle 2:3.

Příležitosti jsme si i dál vytvářeli (zároveň je fér přiznat, že ani Ujde to nebylo bezzubé, několikrát nás podržel Soukíno a jednou i branková konstrukce), ale na vyrovnání jsme museli celkem dlouho čekat a ještě počkat na hrubici hostů. Nasadili jsme fotbalovou modernu tvrdě pilovanou o trénincích, tedy vysunutý presink, a Váca slíznul odměnu. Po špatné rozehrávce na něj koukala poloprázdná branka a náš šutér se nezmýlil – 45. minuta 3:3.

Ve chvíli, kdy jsme plánovali šturmovat za co nejrychlejším obratem skóre, jsme se ale museli zase pokorně vrátit na zem. Ztratili jsme míč při přechodu do útoku a opět jsme prohrávali.

„Dali jsme tři, dáme čtvrtej!“ zahlásil ze střídačky Suši, všichni se nad tím jistě hluboce zamysleli, vzali si to k srdci a vrhli se znovu na zteč. Nejvíc Luky Bohy, který se nezdráhal zase vytasit tu naši presinkovou zbraň. Tentokrát sebral míč rovnou gólmanovi a bylo vyrovnáno.

Jenže… Opakoval se scénář zpřed chvíle. Smírný stav jsme si užívali jen dvě minutky, pak jsme inkasovali z přímého kopu a na vydolování aspoň bodu už nám zbývalo jen sedm minut.

„Dali jsme čtyři, dáme pátej!“ A dali! Trvalo to zhruba minutu a tečovanou střelou tuhle víru přetavil v konečnou remízu 5:5 Váca.

Jistě, asi jsme všichni cítili, že tenhle soupeř byl k poražení, že to mohlo být i lepší, ale vzhledem k průběhu utkání je asi třeba bod brát.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Ladis, Czechmate, Pavel V., Luky Bohy, Váca
Góly: Váca 2x, Burryno, Czechmate, Luky Bohy
Asistence: Czechmate, Hlína
Muž zápasu: Luky Bohy