Celtic THK – Ujde to 1980 SK 2:3

02.06.2017 23:21

Kanonýr Soukíno to nevytrhnul

30. 5. 2017 19.00, Meteor1

Pondělní důležitý zápas pro nás nezačal zrovna ideálně. Už o víkendu dorazila zpráva, že si Luky B natáhl stehenní sval a do zápasu nebude moci nastoupit a s dalšími nepříjemnosti jsme se museli potýkat těsně před zápasem. Dobrou zprávou sice bylo, že Lukáše zastoupí v zápase jeho bratr Ondra, ale chvíli před zápasem dorazil vzkaz, že se Soukíno zdržel v práci, a následně přijel na kole Czechmate, který při převlékání zjistil, že si zapomněl boty na fotbal. Do brány se tedy musel po delší době přesunout Suši, a jelikož Czechmatův nápad hrát v cyklistických tretrách u soupeře moc pochopení nezískal, tak jsme museli hrát první minuty bez střídání.

Naštěstí po pár minutách dorazil Soukíno, který měl dokonce náhradní kopačky, a tak jsme se mohli trochu uklidnit. Poté, co jsme přečkali několik soupeřových šancí, se hra vyrovnala a i my jsme si dokázali vytvořit pár příležitostí. Do konce poločasu se ovšem ani jednomu týmu nepodařilo prosadit, takže jsme do druhé půle vstupovali za stavu 0:0.

Začátek první půle orámovalo několik šancí na obou stranách, ale skóre se poprvé měnilo až v přibližně 40. minutě, kdy Váca zužitkoval Jířovu přihrávku a poslal nás do vedení 1:0. Tato skutečnost ovšem probudila hráče Ujde to, kteří zvýšili aktivitu a z nevinně vyhlížející akce dokázali propasírovat balon do brány a zápas srovnat. Hned za několik minut jsme dokonce prohrávali 1:2, když soupeřící hráč dokázal zužitkovat rychlý brejk. Následně začalo dobývání soupeřovy brány a padl jeden z našich nejkurióznějších gólů sezóny. Soukíno se vytáhl téměř až na polovinu hřiště a hokejovým nahozením na branku chtěl najít některého z našich útočníků. Soupeřova brankáře tímto tahem ovšem natolik zaskočil, že ač střelu nikdo netečoval, tak mu balon propadl do branky.

V tuto chvíli bylo skóre nerozhodné 2:2, zápas byl otevřený a strhnout vítězství na svojí stranu mohl kterýkoliv tým. Bohužel jsme i přes několik šancí nebyli my tím šťastným týmem a rozhodující gól dokázal těsně před koncem vstřelit soupeř. Osmý zápas sezóny jsme tedy bohužel prohráli a toto zaváhání nás pravděpodobně bude stát průběžné první místo v tabulce. Možnost nápravy máme hned v dalším kole, kdy budeme hrát s v tabulce vysoko postavenými Bronx KKK A.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Pavel, Ondra Bohy, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Váca, Soukíno
Asistence: Jířa, Suši
Muž zápasu: Soukíno
Hvězda zápasu: Soukíno