Celtic THK - Turbosršni CF 2:3

22.05.2017 16:13

Nejsme kapela, abychom jenom vyhrávali

15.5.2017 19.00, Meteor1

V době, kdy na televizních obrazovkách vrcholila zápletka základních skupin mistrovsví světa v ledním hokeji, jsme rozehráli další dějství našeho hanspaulského dramatu. Jestli se v této sezóně můžeme na něco spolehnout, tak je to pilná docházka „kostry“ mužstva a hned sedm hráčů si v šestém zápase připsalo šestý start.

Několik přihlížejících diváků vidělo, že jsme do zápasu vstoupili poněkud ospale, z čehož se nám bohužel nepodařilo oklepat celý první poločas. Navzdory tomu jsme to ovšem byli my, kdo jako první otevřel skóre. Po Czechmatově autu se ve skrumáži dostal k balonu Burryno a kladenským nártem poslal balon nechytatelně pod břevno. Hned na to jsme mohli vést dokonce 2:0, ale Burrynův přímák se otřel o několik lýtek a po odrazu o tyčku odcupital mimo branku. Naše hra posléze kombinačně poněkud vázla, ale dařilo se nám pokrývat většinu útoků soupeře. O to více zamrzí dvě situace, ze kterých dokázal náš soupeř zápas otočit. Obě branky padly podobně. Při první jsme po rohu nedokázali pokrýt tečovaný balón a soupeř následně skóroval střelou ze střední vzdálenosti. Druhou branku jsme opět dostali ranou z hranice vápna, jen s tím rozdílem, že balon šel v tomto případě z druhé strany.

V druhém poločase se obraz naší hry poněkud zlepšil a začali jsme se hnát za vyrovnáním. Bohužel i přes naše mírné zlepšení jsme se nevyvarovali chyby na polovině hřiště, kdy nám soupeř utekl po křídle a povedenou střelou navýšil vedení na 3:1. Po několika minutách dokázal kontrovat hezkým lobem po Láďově přihrávce Luky B., a navrátil nám tak naději na dobrý výsledek. Na tuto branku jsme bohužel nenavázali a v posledních minutách si nevytvořili žádný souvislý tlak a zápas nevyrovnali. Velkou příležitost měl těsně před koncem Jířa, ale bohužel jak se v den zápasu nepotkal s formou, tak se v gólové šanci v těsné blízkosti branky nepotkal ani s balonem a nic z toho nebylo. Protože jsme i s dalšími našimi možnostmi naložili podobným způsobem, tak jsme museli přetrpět první porážku v letošní sezóně.

Jelikož byl na utkání přítomen i Ondra, který byl vybaven mobilním telefonem a nápadem zápas zdokumentovat, tak si můžete vybrané situace prohlédnout na následujícím videu: https://www.youtube.com/watch?v=EQR3I8BY0po

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Ladis, Czechmate, Luky Bohy, Jířa, Váca
Góly: Burryno, Luky Bohy
Asistence: Czechmate, Ladis
Muž zápasu: Luky Bohy
Hvězda zápasu: Burryno