Celtic THK - STS Chvojkovice - Brod 1:6

03.04.2011 12:22

Kdo si to má pamatovat?

(hráno 30. března 2011 na Mikulovce, UMT3, od 20.45)

Tímto si dovoluji vyzvat naše další soupeře, aby (když už nás musí mermomocí porazit) nám nedávali pět a více gólů. V posledních dvou zápasech jsme jich dohromady dostali 13 a já si jich vybavuju už jen pár. Buďte prosím ohleduplní ke čtenářům našeho webu, kteří si chtějí přečíst, jak že jsme to ty branky inkasovali!

Tu první z duelu s STS Chvojkovice - Brod bych ještě dohromady dal (i když přiznávat, že je to kvůli tomu, že jsem stál asi metr od střelce, bych asi úplně nemusel...). Jeden z protivníků vhodil aut na útočníka stojícího kus před vápnem, ten se s míčem rychle otočil a utáhlou střelou se trefil do horní části branky.

Když jsme vytahovali balon ze sítě poprvé, běžela už zhruba patnáctá minuta, a proto nikdo z nás nečekal, na jakém čísle se to skóre nakonec zastaví. Naopak jsme byli plni odhodlání vyrovnat, přestože soupeř byl fotbalovější i pohyblivější. To se nám vůbec nepovedlo, ba co víc, do poločasu jsme znovu inkasovali.

První a bohužel poslední naše radost přišla za stavu 0:4, kdy se prosadil ranou zpoza vápna Váca. V tu chvíli už jsme na remízu rozhodně nemysleli, i když jsme šance na zdramatizování utkání ještě měli.

Ke konci utkání jsme navíc odpadli i fyzicky, ačkoliv jsme měli čtyři hráče na střídání, a Chvojkovice nám přidaly další dva góly na cestu. To už bylo v době, kdy v bráně stál Soukíno, který asi deset minut před závěrečným hvizdem vystřídal Blážu, jenž kvapil do práce. Za to, že nás Bláža svými zákroky zachránil před větším přídělem, ho rozhodčí označili za Hvězdu utkání. My sami jsme vybrali Bohyho, který ofenzivu rozhodně oživil, a v defenzivě jistého Krychlouna.

Na závěr statistická libůstka: v páté sezoně je to poprvé, kdy jsme nevyhráli úvodní zápas. To, že jsme zároveň utrpěli nejvyšší porážku v hanspaulce, si jistě každý dokázal spočítat sám.