Celtic THK - Steve 2:1

04.04.2013 18:25

Ubojovaná a cenná odplata

2. 4. 2012 19.00, Pražačka1

Konečně! Po naší rekordní sérii šesti hanspaulských zápasů v řadě bez vítězství jsme to dokázali - vyhráli jsme! S takovými myšlenlenkami ale přicházel na Pražačku jen bezbřehý optimista a snílek, budu-li citovat Čapouna. V našem jediném vzájemném utkání jsme totiž na Hanspaulce inkasovali od Steva potupného bůra.

Už při rozcvičení jsme ale odhalili, že to není ten starý dobrý Steve. Tehdy to byli samí starší a zkušení borci a také se vším respektem k současnému kádru o poznání kvalitnější. Nebo jsme sami trochu vyspěli a rozdíl už není tak značný.

Úvod nám vyšel až tak, že si naše věrná CelticGirl myslela, že v chladném večeru nebude ani mrznout. Výborným tahem se ukázalo být vysunutí Jardy do útoku, kde bojoval společně s Vácou a Jířou, zezadu to jistili Suši, Czechmate (pečlivější, důraznější a zkrátka výrazně lepší než posledně), uzdravený a téměř nepřekonatelný Brejchys a tradiční opora Krychloun (také na jaře poprvé). Jenže všechno nebylo tak růžové. Několikrát jsme v tísni odkopli balon jen na střed k soupeřům, místy jsme kazili snadné rozehrávky a z toho pramenil také vedoucí gól Steva.

Pak se naštěstí ukázal obrovský přínos, jaký pro nás momentálně má Jarda. V podstatě z ničeho zvládnul sám otočit vývoj zápasu, a to dvěma naprosto odlišnými zásahy. Nejdřív napřáhl z pořádné vzdálenosti a pak se trefil hlavičkou (rovněž z nikterak blízké pozice) po autu Brejchyse.

Skóre 2:1 vydrželo do poločasové přestávky a co se dělo poté, se dá shrnout velmi jednoduše: obrovský tlak Steva. Úporně jsme bránili, často se nám to dařilo díky Blážovi, párkrát i se štěstím. I my jsme měli několik šancí navýšit náskok, ale žádný z brejků jsme bohužel nedotáhli. Ani soupeř se ovšem neprosadil, a tak slavíme hodně cenné vítězství a zároveň odplatu.

Sestava: Bláža - Suši, Krychloun, Brejchys, Czechmate, Hlína, Jířa, Jarda, Váca
Góly: Jarda 2x
Asistence: Váca, Brejchys
Muž zápasu: Jarda
Hvězda zápasu: Jarda