Celtic THK - SK Ujde to 1980 6:3

30.11.2013 17:36

Povedená tečka povedené sezóny

25. 11. 2013 18.15, Mikulovka1

Po úvodních čtyřech zápasech bilance 1:1, 2:6, 1:1, 2:6 a teď stačilo vyhrát v posledním duelu a bedna byla doma. Navíc při remíze na vedlejším hřišti mezi Orange Predators a Dvorcemi jsme mohli skončit dokonce druzí - nádherný půdorys pro loučení s premiérovou sezónou v trojce.

I vidina následné dokopné přilákala na Mikulovku slušnou sestavu, vůbec poprvé na podzim jsme měli k dispozici i dva brankáře. Chytat začal Soukíno, který dostal krásný gól do šibenice, zhruba po čtvrthodince přenechal místo Blážovi a šel si kopnout do útoku.

Ani rychle nabyté manko nás naštěstí nepoznamenalo, snažili jsme se dál o kombinační hru, kterou nám soupeřova děravá obrana příliš nekomplikovala. Vyrovnání naší partě habánů trochu paradoxně přinesla hlavička Hlíny po přesném rohu Burryna. Záhy se trefili ještě Jarda po Blážově rozehrávce a Váca po přihrávce Sušiho, který pochopitelně oslavoval víc než Váca.

Pak se prosadil i Burryno a dokonce z půlky! Jenže do vlastní sítě poté, co tečoval střelu soupeře a Bláža už nestihnul stoprocentně zareagovat. Zareagovat jsme naštěstí zvládli rychle směrem do ofenzivy, když Burryno ke gólu přidal i asistenci na další Vácovu branku. Ještě do poločasu jsme ale zase zbytečně inkasovali (byť tahle akce soupeře fakt ušla), a vedli jsme tak "pouze" 4:3.

V druhé půli už jsme žádné velké problémy neměli, Váca zkompletoval hattrick, pak se totéž (z pohledu asistencí) povedlo i Burrynovi, který tentokrát narazil Jardovi. Skóre mohlo být ještě tučnější, ale i 6:3 je krásné! Neprohráli jsme posedmé v řadě a jediná minuta nás dělila od druhého místa ve skupině. Dvorce totiž daly v poslední minutě vítězný gól, a druhou příčku tak před námi uhájili. Bronz jsme i s Bohym a Pavlem oslavili na následné dokopné a připili si na jarní postup! :-)

Sestava: Soukíno (Bláža) - Suši, Jarda, Hlína, Brejchys, Czechmate, Jířa, Burryno, Váca
Góly: Váca 3x, Jarda 2x, Hlína
Asistence: Burryno 3x, Bláža, Suši
Muži zápasu: Jarda, Váca
Hvězda zápasu: Jarda