Celtic THK - Sean Team A 3:2

18.07.2015 15:26

Vítězná rozlučka s příliš brzkým pivem

22. 6. 2015 19.00, Litvínovská

Sezóna se nachýlila, záchranu jsme měli jistou, kolem nás krásy Proseku a ta touha byla těžko zvladatelná. Dáme si pivo ještě před utkáním! Část týmu naštěstí odolala, další (jako vždy vedená Vácou) dorazila pozdě, ale Suši s Burrynem si tohle předzápasové soustředění neodpustili.

"Kurva, Suši, co děláš, ty vole?!?" "Jdi do prdele, Burryno, si sem pojď stoupnout sám!" Ano, taková to pak byla na hřišti idylka mezi pivními souputníky... K tomu, aby byli ve při, stačila zdánlivá maličkost: Sušiho nesmyslné postavení se za zeď při obranném přímém kopu.

Kromě neuctivých výrazů ale pěnivý mok naštěstí oba povzbudil také k dobrému výkonu. Burryno dál krásný gól obstřelem z přímáku, na další nahrál Vácovi před prázdnou branku, své si odvedl i v defenzivě a po právu ho rozhodčí vyhlásili hvězdou utkání, Suši opět zastoupil v brance chybějícího Soukína a k vítězství pro změnu i bez zapomenutých rukavic přispěl několika zákroky (mimochodem ze čtyř duelů, které odchytal, jsme tři vyhráli) a po právu jsme ho vyhlásili mužem utkání. Shodou okolností, díky absenci Soukína měl Burryno ještě před úvodním hvizdem jistý titul Muže sezóny právě před oběma našimi jarními gólmany.

Po dvou zmíněných zářných okamžicích Burryna jsme vedli po úvodní půli 2:0 a ve druhém poločase jsme se přesvědčili, že tento stav opravdu není žádný med (zdravíme tréňu Csaplára!). Po několika nedorazech v defenzivě jsme inkasovali, a i když zanedlouho po sklepnutí Czechmatea Váca znovu zvýšil, a vstřelil tak svůj jubilejní 150. hanspaulský gól, klid jsme neměli. Po sólu jednoho Seana to bylo opět jen o jednu branku a strachovali jsme se až do úplného závěru, ve kterém ještě mohl při power-play vyrovnat gólman soupeře, naštěstí se mu to ale nepovedlo.

Pak už jsme si mohli dát pivko s klidným svědomím všichni, a i když se po něm chtěl Jarda přeorientovat na kofolu, u jednoho nakonec nezůstalo...

Sestava: Suši - Hlína, Burryno, Luky, Czechmate, Jarda, Jířa, Váca
Góly: Váca 2x, Burryno
Asistence: Burryno, Czechmate