Celtic THK – Santovi sobi 3:2

14.12.2019 00:33

Náplastička

25. 11. 2019 18.00, Zákostelní

Neskončit poprvé v naší historii poslední ve své skupině a udělat si na závěr nepodařeného jara aspoň trochu radosti. Smělejší cíle jsme bohužel do závěrečného duelu mít nemohli. Tyhle dva jsme ale měli ve svých rukou, protože jsme nastoupili proti Santovým sobům, kteří před mačem na Zákostelní drželi předposlední místo tabulky.

Na to, že se hrálo už od 18 hodin, byla docházka slušná. Ostatně koho by nelákalo řízečky a koleny nakrmit sebe nebo své domácí mazlíčky. Majitele největší smečky Soukína pohříchu nepustily do Vysočan pracovní povinnosti, a tak musel do brány Suši.

A – promiň Soukíno a vy všichni, kdo vlastníte nosy citlivé na sebechválu – tentokrát to nebylo až tolik poznat. Nejrozměrnější z naší sestavy předvedl několik výborných zákroků. Rukama, nohama a dokonce i hlavou.

Dalším ze strůjců vítězství byl Kráňa. Škoda že nevlastníme vysílací práva na naše zápasy, protože umístit video jeho prvního gólu na internet, už by Messiho kousky málokoho zajímaly. Způsob, jakým si náš nováček obhodil obránce, byl prostě famózní. Když pak po další Burrynově přihrávce a úspěšném sólu zvýšil v 52. minutě na 2:0, zdálo se být hotovo.

Pak jsme ale chybou v rozehrávce nabídli Sobům snížení a ještě jsme se o vítězství báli. Tím spíš, když na Bohyho vypracovaný gól (sám si na půlce hřiště vybojoval míč a pak svůj únik zakončil) z 58. minuty během pár sekund soupeři odpověděli poté, co Suši neudržel na hranici vápna balon v ruce.

Další branku už jsme ale nedopustili, a tak jsme si na sestupovou bolístku nalepili aspoň malou náplastičku.

Najít příčinu toho, proč jsme tentokrát pili na dokopné na žal, není vůbec složité. Sice se ve skupině pyšníme třetí nejlepší obranou, ale zároveň se rdíme kvůli nejhoršímu útoku 4A a druhému nejhoršímu, pokud porovnáme všechny čtyřky.

Snad na jaře nerozkvetou pouze stromy, ale i naše produktivita… Ať žije Celtic!

Sestava: Suši – Burryno, Hlína, Czechmate, Pavel V., Jířa, Luky Bohy, Kráňa
Góly: Kráňa 2x, Luky Bohy
Asistence: Burryno 2x