Celtic THK – Santovi sobi 10:1

17.11.2021 18:25

Sraz virtuosů

15. 11. 2021 19.00, Meteor1

To se takhle sešli Paganini, Kubelík, Suk, Svěcený, Šporcl, Hudeček a Vanessa Mae a za asistence Sušiho se jali koncertovat. Akorát měli místo houslí kopačky a místo fraků zelenobíle pruhované dresy. A jak jim to šlo!

„Možná nejlepší výkon, co jsem v Celtiku,“ zhodnotil to Hlína, který si při absenci Soukína stoupnul do brány. Co stoupnul, on tam taky metal kozelce při sobích střelách a navrch přidal výtečnou rozehrávku. Však to byl on, kdo si ani ne po pěti minutách připsal asistenci u prvního gólu, když poslal balon na půlku na Mikiho, který se z dálky a úhlu trefil tvrdou ranou.

Pak sice Váca spálil dvě loženky, ale vynahradil si to svým klasickým sieglovsko-lafatovským způsobem – z brankové čáry doklepl Balonův pokus vyražený gólmanem na břevno. Po čtvrthodince to bylo už 3:0, když Burryno poslal pas přes půlku hřiště a Czechmate akci vyšperkoval blafákem. V naprostém závěru poločasu si pak Váca zahrál pro změnu na Poborského a vedli jsme 4:0.

Po změně stran, při níž jsme si strany nevyměnili, přišla jediná naše hlušší desetiminutovka. A také jediná akce soupeře, kterou jsme nedokázali vyřešit. Jinak výborný Hlína očekával přihrávku a jeden Bendží s falešným parožím ho nachytal nástřelem z úhlu, který si Bendžího páníček srazil k tyči.

Pak už jsme se ale zase rozjeli a nejvíc Balon, který se znovu ukázal jako střelec a během 16 minut zaznamenal hattrick. Nejdřív si sám vybojoval míč (ten fór s malým balonem a velkým Balonem už se vyčerpal, ne?) a obešel brankáře, pak při asi nejhezčím okamžiku utkání pustil sebe samého (zas tak úplně se to nevyčerpalo, ne?) mezi nohama Vácovi a po kombinaci zasunul do prázdné a nakonec využil vyběhnutí gólmana a z křídla trefil poloprázdnou branku.

Mezitím se ještě prosadili Burryno s Czechmatem. Prvně jmenovaný (nebo spíš přezdívaný?) po další filharmonické vložce, když mu díky Balonovi s Mikim stačilo zahrát poslední tón. A zvukové to bylo nejen metaforicky, protože triangl nahradil brankovou tyčí. Czechmate se pro změnu nejlíp zorientoval ve skrumáži ve vápně.

Desítku pak završil poslední akcí utkání Jarda, který balon získal a po kličce brankářovi ho uklidil tam, kam patří. Gól a konec zápasu.

Byl to celkově opravdu nádherný koncert, za což nás odměnili i soupeři, byť tedy bez potlesku… Nejdřív ještě při hře po jednom ze Sušiho obranných zákroků (sorry, kluci, já bych se jinak do toho reportu nedostal). "Ty vole, vy ty nohy máte všude! Já se bojím, že až přijdu domu za starou, tak vás tam najdu," úpěl jeden z útočníků. A další Santův sob po zápase přidal: "Nejlepší tým, proti kterému jsme hráli."