Celtic THK - Samson Bonella A 2:6

02.10.2013 11:51

Lekce z jiné planety

30. 9. 2013 19.00, Meteor1

Tak blízko jsme byli k vítězství... Sekundy a minuty po úředním začátku zápasu plynuly a soupeř stále nikde. Možná jen dvě minuty nás dělily od výhry nad jediným dosud stoprocentním týmem naší skupiny. A když ti, co nakonec dorazili, vyběhli na plac, mysleli jsme si, že je to výběr posbíraný někde po cestě. Pánové prominou, ale soubor několika strejdů s jedním dědou v dresech z roku 1986 nebudil příliš hrůzu. Víc jsme se mýlit nemohli.

Už v první minutě si "strejdové" několikrát narazili na pár doteků a akci zakončili nádherným angličanem - 0:1. Relativně zanedlouho jsme srovnali, když Suši našel za obranou Vácu, a připsal si tak svou první asistenci v trojce. No dobře no, bylo to rukama z autu, ale počítá se!

Jenže podobně jako v předminulém kole ani tentokrát remízový stav proti silnému protivníkovi netrval dlouho. Stačily dvě rychlé a přesné kombinace Samsonů spojené s našimi taktickými chybami (pomalý návrat útočníků a chybné vystoupení stoperů) a bylo to 1:3. A i když jsme měli pár nadějných střel a šancí, už v úvodu trefil po skvělém nákopu Soukína Czechmate tyč, další gól jsme nedali a do poločasu navíc ještě jednou inkasovali. Ze své pevné obranné ulity vystartovali Samsoni do dalšího smrtícího kontru, z něhož zase neomylně skórovali.

Úvod druhé půle nám celkem vyšel, měli jsme chvílemi docela převahu (nebo nás soupeř nechal schválně hrát?), ale ujala se jen střela Váci (110. hanspaulská branka!) po přihrávce Jardy. Třeba pokus Burryna minul tyč asi jen o 10 centimetrů... S postupem času se ale naše snaha měnila spíš v křeč, soupeř si vedení v pohodě hlídal, dobře bránil, a když se dostal k balonu, často jsme jen zírali, co s kulatým nesmyslem lze vyvádět. Přechod do útoku na pár doteků a v několika sekundách? Žádný problém. Držet balón a hrát s námi bago? Žádný problém. Pojistit v závěru vítězství dalšími dvěma góly? Bohužel taky žádný problém...

Snad z cyklu výsledků 1:1, 2:6, 1:1, 2:6 co nejdřív vystoupíme a konečně vyhrajeme. Z prohry se Samsony asi není třeba dělat vědu, na ty jsme zkrátka neměli. No a po zápase jsme aspoň otestovali novou hospodu blízko Meteoru a udělali jsme si (ne)jasno v Pavlových rodinných vazbách. Jak je to s tou přítelkyní ségry?

Sestava: Soukíno - Suši, Pavel, Brejchys, Hlína, Czechmate, Jířa, Jarda, Burryno, Váca
Góly: Váca 2x
Asistence: Suši, Jarda