Celtic THK - Real Tide XXL 2:2

30.09.2012 00:27

Zlatej bod

26. 9. 2012 20.45, Mikulovka1

Po dvou zápasech, ze kterých jsme si odnesli jediný bod, jsme si potřebovali zvednout náladu. Jenže v úvodních pěti až deseti minutách to proti lídrovi tabulky vypadalo, že si zvedneme maximálně počet inkasovaných branek. Kombinace soupeře jsme stěží zachytávali a na Blážu se valil jeden útok za druhým. Jen jeho vynikající zákroky a také štěstí nás uchránilo od gólu. Pak jsme ale protivníky trochu okoukli a prokoukli ("ta desítka dělá furt to samý!") a sami začali čím dál víc pílit směrem dopředu. Tam se ve velmi dobrém světle ukázal navrácený ztracený syn Soukíno, byť svou gólovku tváří v tvář brankáři neproměnil. Zároveň ale předvedl, že umí šance i připravovat. Vácovi několikrát dobře připravil balon, jenže i ta nejslibnější příležitost skončila na břevně. Také proto skončil první poločas 0:0.

I ve druhé půli jsme se soupeřem drželi krok, opět díky skvělému Blážovi. Avšak na jednu akci byl krátký i on, soupeř nás v rychlém brejku přečíslil a kombinaci vyšperkoval trefou do prázdné brány. I když se zdálo, že vstřelit gól je pro nás tentokrát zakleté, šlapali jsme dál, ale zmohli jsme se znovu pouze na neproměněné šance. Trest přišel v podobě branky na 0:2, když jednu ze střel Bláža vyrazil jen k dobíhajícímu útočníkovi. No a je po všem, blesklo nám možná hlavou, byť do konce zbývalo (myslím) ještě něco kolem čtvrt hodiny. Ještě pět minut před koncem platil stále stejný stav... Ale pak se Váca v pokutovém území obtočil kolem stopera, napálil balon do sítě a nám svitla naděje, která se ovšem ubíhajícími sekundami a minutami zase pomalu ztrácela. Už jsme očekávali závěrečný hvizd, když Hlína prodloužil hlavou autové vhazování tak šikovně, že přeloboval gólmana a míč zapadl přesně pod břevno - 2:2!!! Euforii nezkrotila ani Blážova hláška, že tomuhle říkají na Větrovech "nahrávka o blbečka" :-D

Sestava: Bláža - Suši, Pavel, Brejchys, Hlína, Soukíno, Váca
Góly: Váca, Hlína
Muž zápasu: Bláža