Celtic THK – Purple Team AFK 3:4

05.12.2016 14:39

Naděje pohasla

21. 11. 2016 18.15, Litvínovská

Kvůli netradičně brzkému času výkopu musela většina členů týmu použít nejrůznějších výmluv, aby mohla „zdrhnout“ z práce o trochu dřív a vyrazit na dlouhou cestu až do východopražského Střížkova. Naším soupeřem byl tentokrát Purple Team AFK, který se pohyboval o několik příček nad námi, ale jak ukazovala zkušenost ze zbytku ostatních utkání letošní sezóny, více než počet bodů v tabulce rozhodovala o dělení bodů spíše aktuální forma a hrát (u nás letos až příliš často prohrát) se dalo s každým.

Jelikož se hrálo na opravdu malém hřišti Litvínovská, tak jsme se rozhodli hrát ze zabezpečené obrany a trochu zahustit střed hřiště. První poločas se nám po delší době vydařil a soupeře jsme v něm přehráli. Povedlo se nám v něm vstřelit pěkné tři góly, kdy si obránce Purple Teamu srazil do brány aut Burryna, do prázdné brány dorážel Czechmate a Váca svou typickou technickou žabičkou propálil soupeřova gólmana. Do šaten jsme mohli jít i s větším náskokem, ale bohužel jsme nedokázali zužitkovat některé z celé řady dalších šancí, které jsme si v první půli vytvořili a naopak jsme nechali soupeře, aby se také jednou prosadil, a tak na imaginárním počítadle svítilo spolu s třicátou minutou skóre 3:1 pro Celtic.

Pozorní čtenáři si jistě pomatují, že jsme v této sezóně dokázali naprosto stejné vedení ztratit, a to s týmem Bakera a odejít s porážkou 3:4. Bohužel se historie (alespoň v případě skóre) bezezbytku opakovala. Soupeřící tým začal hrát v druhé půli opravdu vysoko a jeho gólman operoval často až na půlící čáře, odkud se snažil nastřelovat přebíhající útočníky soupeře. V jednom případě se mu to povedlo opravdu dokonale a balon propadl po šťastné teči až do naší sítě. Za pár minut jsme inkasovali z rychlého protiútoku po ztrátě balonu při výjezdu na polovinu soupeře, a aby toho nebylo málo, tak jsme následně dostali další gól ze střední vzdálenosti a bylo to rázem 3:4.

Z této rány jsme se již bohužel nedokázali vzpamatovat a v desátém kole jsme si tak do tabulky nepřipsali ani bod. Po zápase nikomu do smíchu moc nebylo, protože jsme již tušili, že jsme tím pravděpodobně ztratili šanci na záchranu a příští sezóně se budeme prát v 5. lize.

Sestava:  Soukino - Suši, Burryno, Ondra Bohy, Ladis, Bany, Jířa, Czechmate, Váca
Góly: vlastní, Czechmate, Váca
Asistence: Burryno, Váca, Suši