Celtic THK – Pražská legie 2000

04.04.2017 17:11

Czechmateův životní zápas

27. 3. 2017 19.00, Meteor1

Začátek našeho druhého letošního zápasu byl na naše poměry poněkud netradiční – Váca dorazil nejenže včas, ale dokonce s dvacetiminutovým předstihem, hráli jsme v naprosto stejné sestavě jako o týden dříve a museli jsme několik dlouhých minut čekat na opožděné rozhodčí.

Je nepravděpodobné, že by nás tyto skutečnosti nějak rozhodily, ale úvod utkání se nám bohužel herně nepovedl a museli jsme děkovat Soukínovi a brankové konstrukci, že jsme neinkasovali jako první. O první gól se totiž postaral Czechmate, který důrazným napadáním získal již ztracený míč a naservíroval ho Lukymu B. před prázdnou bránu. Při druhé trefě již Czechmate zakončoval sám, když nachytal soupeřova brankáře dalekonosnou střelou k bližší tyči a bylo to 2:0. Své povedené vystoupení v prvním poločase korunoval Czechmate přihrávkou na volného Vácu, který tváří tvář gólmanovi zachoval chladnou hlavu a zvýraznil naše vedení.

Do přestávky bohužel zvládla Legie po Jířově propadnutí snížit a do druhého poločasu jsme tedy vstupovali za stavu 3:1. Klid do našich řad vnesl Burryno, který sice nejprve v nadějné pozici přestřelil, ale následně povedenou střelou do šibenice o tyčku vstřelil gól na 4:1. Na 5:1 zvýšil po Burrynově přihrávce Luky a gólový účet zápasu uzavřel Czechmate, který využil toho, že se před ním při přímém kopu rozestoupila zeď a tvrdou přízemní střelou nedal soupeři šanci.

V druhém letošním utkání jsme i přes nejistý začátek dokráčeli k celkem pohodlnému vítězství. Pražská legie na tom nebyla technicky špatně, ale v obraně nakupila řadu chyb a nechávala nám až moc prostoru, čehož jsme tentokrát dokázali využít a zvítězit 6:1.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Pavel, Czechmate, Luky Bohy, Jířa, Váca
Góly: Luky Bohy 2x, Czechmate 2x, Burryno, Váca
Asistence: Czechmate 2x, Burryno 2x
Muž zápasu: Czechmate
Hvězda zápasu: Czechmate