Celtic THK - Polnohospodár Praha 5:0

28.03.2024 22:35

Lavi Vali! Přiřítil se jak lavina

25. 3. 2024 19.00, Meteor1

Posily našim nedočkavým fanouškům dávkujeme postupně. Minule jsme představili Šindyho, který se hned uvedl dvěma góly a oceněním pro Muže zápasu. Teď Valiho, který se hned uvedl dvěma góly a oceněním pro Muže zápasu. Kde se tohle zastaví?!?

Ale pojďme postupně. Teda ne že bych se chtěl vracet do dění minulého týdne, to už popsal v předchozím reportu Burryno, hodí se však začít aspoň stručně předzápasovými událostmi. Především zdravotní trable řady hráčů způsobily, že jsme jediného borce na střídání v porovnání s tuším čtyřmi u soupeře.

Start jsme měli výtečný, po pár minutách Šindy už už zasouval dorážku do prázdné brány, když mu v dokonalém zásunu zabránil faul. Vali chtěl svou premiéru vyšperkovat rychlým gólem z penalty, nicméně... Nevyšperkoval.

Po přihrávce Burryna se tak v 11. minutě prosadil Šindy. Následně jsme několikrát děkovali Soukínovi, že se neměnilo skóre i na druhé straně. Právě za nerozhodnutého výsledku nás výrazně podržel a své první čisté konto po dvou letech si opravdu zasloužil.

Ještě po přestávky zvýšil po Charvošově rohu Vali a skoro jako přes kopírák se trefil i po nezměně stran, s tím rozdílem, že tentokrát ho oslovil svým pasem Burryno. To už se psala 52. minuta a pro nás to znamenalo obrovské uklidnění, protože do té doby stačila jedna inkasovaná branka a mohlo se stát ještě ledaco.

Pak se to trochu utrhlo, za dvě minuty skóroval po rychlé akci a přihrávce Czechmatea před prázdnou Šindy a za další dvě minuty na něj navázal po průnikovce Valiho osamocený Burryno zapikaný u tyče.

Navzdory řadě našich pohledných kombinací je třeba uznat, že výsledek 5:0 je pro soupeře krutý jak Severní vítr. Snad jsme si něco schovali i do dalších mačů, které nás bohužel čekají bez Šindyho. Místo aby on operoval na hřišti, budou jeho operovat na sále... Tak brzké uzdravení, Šindy, nám všem bohatou velikonoční nadílku a našim soupeřům povelikonoční!

Sestava: Soukíno - Suši, Burryno, Charvoš, Vali, Czechmate, Šindy
Góly: Vali 2x, Šindy 2x, Burryno
Asistence: Burryno 2x, Charvoš, Czechmate, Vali