Celtic THK – Pirelli 3:4

28.09.2017 12:41

Hororový obrat

18. 9. 2017 19.00, Meteor 1

Po vydařeném prvním zápase jsme v dalším kole přivítali na meteorském hřišti tým Pirelli. Bohužel jsme se kvůli zraněním a nemoci sešli v omezené sestavě pouze s jedním hráčem na střídání, v prvních minutách zápasu to ovšem nevypadalo, že bychom s týmem Pirelli měli mít problémy a svého soupeře jsme většinu času přehrávali.

V průběhu první půle jsme byli přece jen lepším týmem a vytvořili jsme si řadu slibných šancí a ani na druhé straně hřiště jsme toho týmu Pirelli moc nedovolili. Do poločasové pauzy jsme vstupovali s těsným náskokem 1:0, jelikož Burryno vystihl rozehrávku soupeřova brankáře a sám střílel do odkryté branky.

Po poločase jsme pokračovali v nastaveném trendu a udržovali jsme si mírnou převahu. Vedení navýšil Jířa, který využil Czechmatovu přihrávku a špatného postavení gólmana a střelou k tyči upravil skóre na 2:0. Ve chvíli, kdy Váca zvýšil na 3:0, už to vypadalo na pohodové vítězství. V dalších minutách jsme si vypracovali několik vyložených šancí, které jsme ale bohužel (zvlášť vzhledem k dalšímu průběhu) neproměnili. Při pohodlném vedení jsme v naší aktivitě mírně polevili a pozvolna se nechali nalákat do zlověstné, lehce modifikované Csaplárovy pasti.

První gól soupeře padl sedm minut před koncem z nenápadné akce, kdy jsme útočníkovi Pirelli nechali až příliš prostoru a on dokázal svou střelu ze střední vzdálenosti umístit přesně k tyči. V tu chvíli jsme zpozorněli a říkali jsme si, jen aby nás ten gól nakonec nemrzel. Mrzel. Hned v další minutě jsme z obdobné akce dostali gól k druhé tyči. V tu chvíli se v dobře rozehraném zápase, který se prakticky jen dohrával, naprosto změnil obraz hry. My jsme za nastalé situaci znervózněli a naopak Pirelli ucítili šanci a pokusili se o vyrovnání. To jsme jim bohužel darovali my v situaci, kdy jsme se až zbytečně aktivně vysunuli dopředu do protiútoku ve snaze rozhodnout zápas a po chybě v rozehrávce nechali Soukína napospas soupeřícím útočníkům, kteří se nestačili vrátit po předchozí akci.

Za stavu 3:3 zbývala do závěrečného hvizdu asi jen minuta a my jsme se ještě snažili strhnout vedení na naši stranu. Bohužel ale přišla další naše chyba a další samostatný nájezd, který Pirelli zužitkovalo a poslední akcí zápasu rozhodlo o svém vítězství 4:3. Slibně rozjeté utkání jsme si tedy pokazili, ale i takové věci se ve fotbale stávají. Snad i v tom tkví krása malého fotbalu, kdy se v na pohled již rozhodnutý duel jednou akcí, jedním zaváháním naprosto otočí. Celtiku se ve své historii povedlo zvrátit zápas, kdy prohrával dokonce o 4 góly, a tento večer jsme holt bohužel zjistili, jaké to je pro ten druhý tým. Porážkou se ale rozhodně nemá cenu trápit, je teprve druhé kolo a máme ještě celý zbytek sezóny na její odčinění.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Burryno, Jířa, Váca
Asistence: Czechmate, Burryno