Celtic THK - Mystique Dynamo CF 7:1

22.06.2012 14:35

Pohodička na závěr

(hráno 20. června 2012 ve Šterboholích, UMT3, od 19.00)

Nikdy jsem netušil, že se nám dva přáteláky odehrané čtyři na čtyři budou hodit. Stalo se. Na poslední utkání sezóny, ve kterém už o nic nešlo, jsme se totiž my i soupeř sešli pouze v pěti. Nám sice na druhou půli ještě dva hráči dorazili, ale stejně jsme celé utkání absolvovali ve čtyřech v poli. Laxně k duelu přistoupili i rozhodčí, kteří svou cestu nevážili do Šterbohol vůbec, naštěstí se našel jakýsi náhradník s píšťalkou. Práci ale neměl kromě chození pro míče vůbec žádnou, protože se hrálo fér.

Největším nepřítelem nám bylo nepříjemné vedro a dusno, v úvodních minutách i soupeř, ale s postupujícím časem a přibývajícími brankami do jeho sítě jeho elán opadal. První poločas byl ještě vyrovnaný, po gólech Hlíny a Lukyho jsme vedli 2:0, ale několikrát zahrozil i soupeř, kterému však všechny šance vychytal tradičně skvělý Bláža.

Nevynikal ovšem pouze v bráně, ale také v útoku! Po třetím vstřeleném gólu se vyměnil se Sušim a rázem ho bylo plné hřiště. Stoprocentní loženku metr před prázdnou bránou sice poslal 25 metrů nad, ale pak prokázal, že ve vzduchu je jeho hájemství. To jsme vedli (podruhé se trefili Hlína i Luky) už 4:0, Honzík mu z autu hodil míč přesně na hlavu a po Blážově bujné kštici sjel balon krásně k tyči! I to jistě přispělo k jeho titulům Muže i Hvězdy zápasu.

Zabojovat se o ně pokusil i Suši, který mezi třemi tyčemi čaroval (čti měl více štěstí než rozumu) - špičkou kopačky několikrát vytěsnil balon pár centimetrů mimo branku a přidal i neortodoxní volejbalový bagr. Jenže v předposlední minutě na šikovnou přihrávku na neobsazeného útočníka u tyče už nestačil a na následnou střelu už vůbec ne.

I vzhledem k umolousaným brankám Honzíka (byla to vskutku zadnice, od čeho se od něj ten míč odrazil?) a Czechmatea (střelu procpal z téměř nulového úhlu mezi tyč a gólmana) mu to ale nemuselo příliš vadit - vítězství 7:1 na závěr sezóny v pohodové atmosféře je nádherné. V premiérové sezóně ve čtyřce nakonec znamenalo čtvrté místo. Jen dva body nás dělily od postupu a asi není těžké přijít na to, kde se daly uhrát. I čtvrtá příčka je ale samozřejmě super. Snad se o trojku popereme na podzim, během kterého budeme mít opět domácí hřiště na Mikulovce. Zbyl na nás termín středa 20.45, který má nesmírnou výhodu v tom, že z práce i školy by to snad měli stíhat všichni :-)

Po fotbale samozřejmě následovala dokopná. Co se na ní dělo? O tom gentlemani nemluví...