Celtic THK - Medvědi A 3:1

02.11.2011 22:33

Máme nového střelce?

(hráno 2. listopadu 2011 na Mikulovce, UMT3, od 18.15)

S otázkou, jak nahradit Malťana Vácu, se potýkáme od doby jeho odletu. A utkání s Medvědy nám naznačilo odpověď. Novým kanonýrem by mohl být Soukíno, autor dvou gólů, kterému navíc moc nescházelo k hattricku. Podobně jako v minulém zápase nám poměrně rychle zařídil vedení, ale tentokrát to byla trefa ještě hezčí než minule. Dokonce si troufnu říct, že to byla jedna z nejkrásnějších v historii Celtiku. Soukíno si nějakých deset metrů od brány připravil na středu hřiště balon na pravačku a orazítkoval tyč, od které se míč odrazil do sítě. Ještě do poločasu mohl autor první branky skórovat ještě jednou. Zahrávali jsme přímý kop z nebezpečné pozice a Suši se se slovy "jdu do kasy" vydal clonit gólmanovi, jenže nakonec to byl právě náš kapitán, kdo pokus mířící do odkryté brány vyrazil. Poločas tak skončil za stavu 1:0, byť jsme měli ještě pár dalších šancí a trefili jsme i tyč.

A snad by to nebyl ani náš zápas, kdybychom po neproměněných příležitostech neinkasovali vyrovnávací gól. Tentokrát jsme si ho vysloužili špatně pokrytým rohem. Naštěstí s námi obdržená branka nezamávala tak jako obvykle, poměrně rychle jsme získali dvougólový náskok, který jsme si v klidu pohlídali až do konce. Nejdřív udeřil střelou po zemi na zadní tyč Czechmate - obrovitý brankář soupeře se ani neobtěžoval ohnout, poté se trefil Soukíno, byť hlavní "zásluhu" na jeho druhé brance má gólman chlupáčů. Czechmate totiž hodil aut zhruba metr před branku, kde se míč odrazil od Soukína, no a gólman tomu všemu jen přihlížel. Co je paradoxní, ze šancí (třeba přečíslení tři na dva nebo i tři na jednoho) jsme na rozdíl od této šudly nic vytěžit nezvládli.