Celtic THK - Kříženeček 4:2

07.06.2012 20:05

Hlínův hattrick srovnal účty s Kříženečkem

(hráno 6. června 2012 na Novoborské, UMT2, od 20.45)

S vědomím, že už o moc nejde, nastoupily do utkání oba týmy. Celtic měl na postup naději ještě alespoň teoretickou, Kříženeček ani tu. Minimálně na nás byla absence tlaku hodně znát, především v úvodních minutách, v nichž jsme soupeře jednoznačně přehráli. Převahu jsme vyjádřili i gólově, když se důrazný Hlína dostal k míči mezi dvěma obránci a uklidil ho spolehlivě do sítě. Z jiného ranku byla branka téhož hráče na 2:0. To převzal Hlína balon od Bláži skoro na vlastním vápně a prošel s ním přes celé hřiště, kde zakončil přesně k tyči. Do poločasu mohl Kříženeček alespoň snížit, jenže jeden z útočníků skvělou pobídku před prázdnou brankou minul.

Ještě větší pohodu na naše kopačky přinesla třetí trefa, pod kterou nemohl být podepsaný nikdo jiný než Hlína. A prokázal při ní i svou komplexnost, protože vychytralý lob Lukyho z rohu poslal mezi tři tyče hlavou, což je pro náš výběr vskutku svátek. Původně jsme dokonce přemýšleli, zda to není vůbec první gól Celtiku po hlavičce, ale až tak převratný moment to na Novoborské nebyl. Suši si vzpomněl na památnou branku Soukína nosem v Kbelích. Naši dominanci potvrdil čtvrtý zásah, kterého po precizní přihrávce Brejchyse dosáhl do prázdné Czechmate.

Od té doby se udály dvě změny: soupeř byl více podrážděný, což dokumentují dva zbytečné fauly bez snahy hrát míč na Sušiho a Pavla, který se po koňaru na stehno na hřišti už skoro neobjevil, a také nám víc zatápěl. Jeho kombinace sice byly výživné už předtím, ale vždy je zavčasu překazil někdo z obránců, případně Bláža, který byl opět velkou oporou. Na dva pokusy Kříženečka však ani on nestačil. Až tolik jsme se kvůli tomu hněvat nemuseli, protože i vítězství 4:2 je slušný počin. Jednak jsme si jím opět trochu zvedli sebevědomí a také jsme soupeři oplatili rok starou porážku z pětky.