Celtic THK - Kožich II. FC 7:1

07.06.2016 18:40

Záchrana ve velkém stylu

6. 6. 2016 19.00, Meteor1

"Kluci, v klidu, vyhrajeme 6:1," zahlásil hned po svém příchodu známý král svitavských sázkařů Ladis. No, není to až takový expert, jak jsme si mysleli, ale zas tak moc se naštěstí taky nemýlil. Ale pozor, bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby nám z kožichu nevypadly během první čtvrthodiny tři polovlastní góly.

Byly to dárečky, jaké asi většina z nás v mikulášské punčošce, ba ani pod vánočním stromečkem nenajde. Nejdřív gólman trochu pozapomněl, kde je branka, a tak překvapený Soukíno pálil do prázdné. "Chtěl jsem vystřelit tak, abysme měli aspoň roh," nechal se po utkání slyšet autor úvodní trefy. Jenže to by byl dost kumšt, když stál Soukíno kousek za vápnem na prostředku, zatímco brankář u jedné z tyčí... Za chvíli nás strážce Kožichu potěšil znovu, když po malé domů trefil dotírajícího Czechmatea a bylo to 2:0. A aby byl hattrick chyb dokonán, zkazili zanedlouho obránci soupeře rozehrávku a Bohy trestal přesnou ranou.

Díky naší aktivní hře, velmi laxnímu přístupu Kožichu hlavně směrem dozadu i netradičnímu tahu se zatažením Jíři do obrany (dost možná poprvé od naší úvodní sezóny) jsme svůj náskok do poločasu ještě zdvojnásobili. Váca dorazil Burrynovu střelu, pak se krásným pokusem o tyč prosadil i Burryno a Bohy skvěle zužitkoval brejk po Banyho rychlém výhozu.

Ve druhé půli už nebylo co řešit, Kožich byl naprosto odevzdaný, my zase zahazovali nebo zadrbávali jednu šanci za druhou... Přesto se ještě dvakrát skóre měnilo, nejdřív trochu podivně inkasoval Bany (kolik to stálo, Ladis? A ofinu nemyslím...) a následně Váca pěkně naservíroval Burrynovi před prázdnou branku.

A když jsme se druhý den domákli, že jedna z pěti ne zrovna pravděpodobných podmínek, které by se musely všechny splnit, abychom sestoupili, padla, mohli jsme začít slavit záchranu. Jenže Jarda musí do divadla...

Sestava: Bany - Suši, Burryno, Ladis, Jířa, Soukíno, Bohy, Czechmate, Váca
Góly: Bohy 2x, Burryno 2x, Soukíno, Czechmate, Váca
Asistence: Bohy, Burryno, Czechmate, Bany, Váca