Celtic THK - Greenhorns FC 5:0

11.05.2017 23:12

Povedený start do sezóny

24.4.2017 19.00, Meteor1

V tradičním pondělním termínu jsme v pátém kole přivítali dalšího soupeře, tentokrát Greenhorns FC, proti kterým jsme chtěli potvrdit dobré výsledky z posledních kol. Soupeř měl z minulých klání vyrovnanou bilanci výher a proher, tudíž jsme nečekali nijak jednoduché utkání.

Začátek zápasu se nesl v duchu klasického oťukávání a sehrávání se, po kterém jsme ovšem začali vykazovat mírnou převahu. Burryno si naběhl na přesný aut Lukáše B. a pohotovou střelou ze střední vzdálenosti vsítil první, a jak se později ukázalo, tak i vítězný gól. Za krátkou chvíli se parádní přihrávkou blýsknul Pavel, chytrým lobem našel Lukyho B., který hlavičkou prodloužil přes vybíhajícího brankáře, a bylo to 2:0. Do poločasu ještě skóroval Jarda, který po narážečce s Lukášem B. překvapil brankáře povedeným blafákem do backhandu a zvýšil na 3:0.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil a i nadále jsme soupeře lehce přehrávali. Přibližně po deseti minutách druhé půle dal na 4:0 po Burrynově pasu efektní patičkou Czechmate a následně uzavřel gólový účet zápasu Luky B. Převzal Czechmatovu přihrávku a poté míč napálil do vinglu. Do konce duelu se pak žádnému z týmů další branku vstřelit nepodařilo, na čemž má na naší straně zásluhy pevná obrana a hlavně Soukíno, který vychytal první nulu v sezóně.

I v pátém utkání jsme dokázali vyhrát, a postarali se tak o nejlepší vstup do sezóny v historii Celtic THK. Navíc už teď máme víc vítězství než v pěti z předchozích šesti sezón. Doufejme, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v příštím zápase, kdy se utkáme s týmem ze středu tabulky Turbosršni CF.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Czechmate, Jarda, Pavel, Luky Bohy, Jířa, Váca
Góly: Luky Bohy 2x, Burryno, Jarda, Czechmate
Asistence: Luky Bohy 2x, Pavel, Burryno, Czechmate
Muž zápasu: Luky Bohy
Hvězda zápasu: Luky Bohy