Celtic THK – Gepard AFC 5:1

29.05.2019 10:10

Ten příběh nekončí!

27. 5. 2019 19.00, Meteor1

Za sebou jsme měli sérii čtyř vítězství. Před sebou aktuálně vedoucí tým tabulky Gepard. Ten nám hned na začátku ukázal, jak šikovné fotbalisty sdružuje a že není v čele náhodou.

Paradoxně jsme se ve 4. minutě jako první prosadili my, Hlína našel Vácu samotného v blízkosti branky a rychle jsme vedli 1:0. Soupeř měl skvělé individuality, které nám své umění ukazovali v plné parádě, nechyběla ani povedená „zidanovka“ mezi trojicí našich hráčů, ale koncovka jim pokulhávala vinou nepřesností a dobrých zásahů Soukína.

V 15. minutě se Gepard přece jen dočkal vyrovnání po krásné individuální akci nestaršího hráče na hřišti, který obešel naše obránce a skóroval hezkou střelou, proti níž neměl Soukíno šanci – 1:1. V prvním poločase stojí za zmínku už jen pár dobrých zákroků Soukína a jedna šance Váci, který se opět ocitl před brankářem, ale zradil ho první dotek.

Po krátké pauze jsme začali „hurá stylem“ všichni dopředu, jako by trenér o pauze nic neříkal… Naštěstí jsme se ale rychle zklidnili. Po pár minutách se po přiťuknutí Burryna krásnou ranou ke vzdálenější tyči zapsal mezi střelce svým 99. hanspaulským gólem v zelenobílém dresu Czechmate – 2:1.

Netrvalo to dlouho a bylo ještě veseleji. Ani nevím, jak se mohlo stát: dva naši obránci byli v pozici, že Burryno nahrál mezi dvěma soupeři Hlínovi, ten stál na vápně sám před brankářem a mohl si v klidu rozmyslet, kam vstřelí svůj letošní první gól. Ano, čtete správně: první gól v této sezoně – 3:1. Po této brance jsme zcela otrávili hru nejlepšímu hráči soupeře, který byl opravdu dobrý, ale tým pro něj bylo snad cizí slovo. Pořád se utápěl v kličkách a pak nám říkal, že jsme náhodáři.

V tu chvíli jsme už chodili do dosti rozhozené obrany a další trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Ladis našel Vácu, který potvrdil svou letošní střeleckou formu a zvýšil na 4:1. Poslední gól přidal po další přihrávce od Burryna Luky Bohy, v klidu prostřelil brankáře a upravil na konečných 5:1.

Potom jsme se ještě snažili umožnit vstřelit jubilejní stý gól Czechmatovi, ale bohužel se nám to nepodařilo. I kvůli tomu, že rozhodčí ukončil zápas ve chvíli, kdy jsme šli tři na nikoho…

Děkuju klukům za parádní utkání proti prvnímu týmu tabulky a těším se na další mač. Pozor, tentokrát hrajeme na DĚKANCE.

Sestava: Soukíno - Burryno, Hlína, Czechmate, Ladis, Luky Bohy, Váca
Góly: Váca 2x, Czechmate, Hlína, Luky Bohy
Asistence: Burryno 3x, Hlína, Ladis
Muž zápasu: Burryno
Hvězda zápasu: Burryno