16.06.2017 23:23

Další pětigólový zápas vrátil naději

12.6.2017 19.00, Meteor1

Náš předposlední duel této sezóny jsme odehráli před početnou diváckou kulisou. Morálně nás přišli podpořit nataženým stehenním svalem sužovaný Luky B. a také Bláža, který se na nás přišel podívat po dlouhé době, kterou strávil cestováním a prací na jižní polokouli.

Začátek utkání nám pravděpodobně nevyšel podle představ, protože jsme již v páté vteřině inkasovali z akce, která zahrnovala prudce hozený aut a teč těsně před brankářem.  Píši pravděpodobně, jelikož autor článku v té chvíli kvůli zpoždění vlaku teprve dobíhal na zápas (máme podezření, že ve zpoždění měl nějakým způsobem prsty toho času ve Francii působící Lukáš K., ale zatím se nám to nepodařilo prokázat). Naštěstí dokázal hned v páté minutě vyrovnat Burryno. Jeho střela narazila nejprve do tyče, pak do brankáře a následně doskákala za brankovou čáru. Za dalších pár minut bylo ještě veseleji, protože Czechmate využil křižnou přihrávku za obranu a přízemní střelou otočil zápas. To byl také poslední gólový zápis prvního poločasu, který jsme zakončili za stavu 2:1.

Do druhého poločasu jsme vykročili s mírnou převahou a vypracovali si několik slibných šancí. Hra Filipi se po celé střetnutí spoléhala zejména na dlouhé nákopy na vysoké hráče v předních řadách (obecně se jednalo o tým s asi nejvyššími hráči, proti kterým jsme v posledních sezónách hráli) a prudké auty na hlavy těch samých hráčů. A právě po autu jsme dostali i druhý gól, při kterém stejně jako u prvního došlo k teči těsně před brankářem. Naštěstí nás to nikterak nerozhodilo a pokračovali jsme ve své hře.

Za naši aktivitu jsme byli odměněni vedoucím gólem, při kterém Burryno z ostrého gólu nasadil brankáři jesle. Vyhráli jsme tedy 3:2, což je mimochodem náš nejčastější výsledek této sezóně. V posledním utkání nastoupíme po dvoutýdenní pauze na pro nás netradičním hřišti v Malešicích a půjdeme do něj s teoretickou nadějí na postup. Potřebujeme vyhrát a čekat na zaváhání týmu Ujde to.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Pavel, Ondra B., Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Burryno 2x, Czechmate
Asistence: Czechmate, Burryno
Muž zápasu: Ondra B.
Hvězda zápasu: Czechmate