Celtic THK - Ferri FC 8:2

17.05.2018 16:39

Čtyři muži ve formě (o dalších nemluvě)

14. 5. 2018 20.15, Mikulovka1

S vydovolenkovaným Hlínou a uzdraveným Soukínem jsme vstoupili do trojbloku zápasů se soupeři ze dna tabulky. A vstoupili jsme do něj skvěle: Už ve druhé minutě přihrál Hlína zleva před prázdnou bránu Vácovi, který nejenže otevřel skóre, ale také započal třetí stovku svých hanspaulských gólů. Právem se pak stal Mužem zápasu.

I dál jsme hráli pohledný ofenzivní fotbal s narážečkami i pasy za obranu, ale zhmotnit tuhle snahu v navýšení náskoku se nám bohužel dlouho nevedlo. Bystrý čtenář fotbalových reportů s detektivními schopnostmi jistě tuší zápletku. Ano, tady je. Po čtvrthodince hry ránu z dálky ztečoval mimo Soukínův dosah Czechmate a bylo srovnáno. To nám dost ublížilo, pěkných pár minut jsme už nehráli tak zlehka, naopak Soukíno se musel častokrát pořádně obracet a švihat sebou o zem, abychom nenabrali manko. Právem se pak stal Mužem zápasu. Svůj smolný moment v naprostém závěru první půle odčinil Czechmate, i jeho úspěšně svedla opuštěná brána.

Druhý poločas, to už byla paráda. Čím dál větší. Odstartovala ji další Czechmateova teč, zhruba na stejném místě, tentokrát jsme si ovšem nevšimli, jakou částí těla, a na rozdíl od první situace jsme se z ní mohli radovat, protože pálil Váca a na naši bránu to nebylo. 3:1.

Svůj pověstný důraz ve vápně pak osvědčil Hlína, který se nacpal k bližší tyči a špičičkou kopačky posunul Burrynův roh do sítě. Právem se pak stal Mužem zápasu.

Definitivně jsme pak obdivovatele našeho nejmladšího a nejméně přehlédnutelného poslance zlomili třemi slepenci znovu do prázdné branky. V rozmezí tří minut je nasázeli Czechmate, který tak zkompletoval hattrick (do tohoto utkání přitom na první trefu sezóny čekal), a právem se pak stal Mužem zápasu, Burryno a Luky Bohy. Nedlouho poté se prosadil ještě Váca.

Aspoň drobounkou útěchou pak domácím mohlo být to, že se jim povedl jeden z mnoha protiútoků, konečnému skóre tak dali podobu 8:2 z našeho pohledu.

Kromě všech hráčů sestavy zaslouží pochvalu také Ondra Bohy, který jednak fandil a jednak potrénoval s naší posilou pro podzimní sezónu 2031. Škoda, že jim zhasli, třeba by si kopali doteď.

Sestava: Soukíno - Suši, Burryno, Hlína, Czechmate, Jířa, Luky Bohy, Váca
Góly: Czechmate 3x, Váca 2x, Hlína, Burryno, Luky Bohy
Asistence: Burryno 3x, Luky Bohy 2x, Hlína, Váca, Czechmate
Muži zápasu: Soukíno, Czechmate, Váca, Hlína
Hvězda zápasu: Czechmate