Celtic THK – Ferri FC 1:3

15.11.2016 14:43

Další porážka, začíná být úzko

7. 11. 2016 19.00, Meteor1

První listopadové pondělní odpoledne patřilo (alespoň tedy pro hráče a fanoušky Celticu) fotbalu, a to našemu souboji s týmem Ferri FC, který byl v době zápasu na první příčce tabulky, a to jako jediný neporažený tým. Tento fakt ovlivnil taktiku, se kterou jsme vstoupili do zápasu – začali jsme spíše opatrně, zbytečně jsme se nikam nehnali a soustředili se hlavně na obranu a důsledné obsazování. Do brány se musel při neúčasti tradičních gólmanů postavit Suši, pro kterého to ovšem nebyla nová situace, protože v bráně jako správný srdcař zaskakuje poměrně pravidelně.

Naše taktika v první půli celkem fungovala, dařilo se nám vykrývat nájezdy soupeře a vyrážet do protiútoků. Bohužel se nám při jedné akci nepodařilo pokrýt jednoho z útočníků Ferri FC, který pěknou střelo "z voleje" skóroval. Druhá půle se vyvíjela podobně jako první, míč měl sice na kopačkách častěji soupeř, ale většinu jeho útoků se nám podařilo zpacifikovat, případně nám pomohla tyč. O to víc zamrzel druhý gól, který padnul po smolně tečované soupeřově hlavičce.

Ani za stavu 0:2 jsme ovšem neházeli flintu do žita a snažili se s výsledkem něco udělat. Za naše úsilí jsme byli odměněni gólem na 1:2, kdy Martin po pěkné akci zužitkoval Burrynovu přihrávku a zakončoval do prázdné branky. V tu chvíli to vypadalo, že bychom s trochou štěstí mohli utrhnout i bod. Bohužel po rozehrání jsme nedokázali zachytit hned první akci soupeře a ani ne za minutu to bylo 1:3.

Touto akcí uzavřel soupeřící tým střelecký účet zápasu, který jsme tedy prohráli 1:3. Je pravda, že jsme sice hráli s prvním týmem tabulky, ale po zápase prohra zamrzí, protože soupeř byl rozhodně hratelný a alespoň na bod jsme určitě měli, jen kdybychom byli více efektivní v útočné fázi a dokázali proměnit některou z řady šancí, které jsme si během zápasu vytvořili.

Sestava: Suši – Burryno, Bohy, Ladis, Jířa, Czechmate, Váca
Góly: Martin
Asistence: Burryno
Muž zápasu: Burryno