Celtic THK – FC Šrot 3:5

14.09.2018 00:06

Bez střelců jsme na body nedosáhli

10. 9. 2018 19.00, Pražačka3

V pondělí ráno přišla nečekaná zpráva na facebooku, že gólman je zraněn, což se ukázalo jako velký problém. Sešli jsme se s jedním na střídání, ale do brány musel jeden z pole.

I přes tuto nepříjemnost jsme hráli ve svižném tempu dobrý fotbal a troufnu si tvrdit, že lepší než soupeř. Naši hru tradičně dirigoval netŕadiční kapitán Hlína, jelikož opravdový kapitán byl na galakoncertě české filharmonie v Rostově. Když se zdálo, že náš gól klepe na dveře soupeřovy branky, tak udeřilo na naší straně a kluci ze Šrotu šli po brejku do vedení 1:0, a tak skončil i první poločas.

Po krátké pauze a povzbuzení jsme nastoupili ke druhé půli. Uvodní vteřiny si pro sebe a svou parádu rezervoval Burryno. Poločas začal rozehrávkou Lukyho Bohyho s Vácou, ten zašlápnul míč a Burryno z půlky přeloboval brankáře, který byl asi ještě myšlenkama v kabině. 1:1. Tento gól bohužel nakopnul soupeře k větší aktivitě a po sérii rohů a autů jsme inkasovali hlavou na 1:2. Když to vypadalo, že se dostáváme opět do tempa, tak nám soupeř zasadil další úder - 1:3. Naději nám vrátil za dvě minuty kapitán Hlína nikoliv svou pověstnou "hlínovkou" (střelou pod kobercem rychlostí postřeleného šneka), ale hezkou prudkou ranou, kterou prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a bylo to 2:3. Po kontaktní brance jsme soupeře zatlačili, ale ten nám v rychlém sledu za sebou dal dvě branky z brejků a bylo po zápase... Na konci jsme po hezké akci a přesném zakončení Lukyho Bohyho aspoň snížili na konečných 3:5.

Neříkám, že brankář udělal nějaké chyby, ale je to prostě hráč z pole a klasický gólman je v hanspaulce důležitý. Škoda prohraného zápasu, ale za předvedený výkon se nikdo stydět nemusí. Díky, kluci.

Sestava: Nikolas – Burryno, Hlína, Czechmate, Luky Bohy, Váca, Pavel
Góly: Burryno, Hlína, Luky Bohy
Asistence: Váca, Czechmate, Pavel
Muž zápasu: Hlína
Hvězda zápasu: Burryno
ŽK: Luky Bohy