Celtic THK – Erectico TBC 5:0

07.10.2020 15:21

Suše

5. 10. 2020 20.30, Zákostelní

Nevím, jestli mám tak špatnou paměť, tak velké sebevědomí, nebo to tak prostě fakt bylo. Stejně jako po minulém utkání si nevybavuju jedinou vyloženou gólovku soupeře. Vlastně možná jednu, kdy jeden Erectus běžel sám z úhlu po nepovšimnutém zpracování rukou, ale nic z toho nebylo. Soukíno se možná v brance tak nudil, že si jednou dokonce udělal ofenzivní výlet až za půlku.

Šlo tedy především o to, jestli se dokážeme prosadit my. Nějakou dobu to nešlo, přestože brankář Erectica nevypadal nejjistěji.

Nakonec to ale přece jen vyšlo. Sušiho diagonální pas z půlky hřiště propasíroval svou typickou jedovkou do brány kanonýr Czechmate. Někteří protivníci protestovali, že to bylo zvenku protrženou sítí, se svou reklamací ovšem neuspěli. Dvě minuty na to jsme mohli být ještě klidnější a veselejší, když nám vyšel presink, Kráňa dostal výbornou přihrávku od gólmana a odvděčil se přesnou střelou, která znamenala poločasové vedení 2:0.

Po pauze jsme přidali ještě tři kusy. Ten první se trochu podobal tomu předchozímu, akorát míč od soupeřova brankáře tentokrát sebral Burryno, ještě ho posunul do sóla neomylnému Kráňovi, a připsal si tak jubilejní stou asistenci v zelenobílém. Nikomu jinému se tohle v Celtiku ještě nepovedlo.

Pak si Kráňa s Burrynem role vyměnili, první jmenovaný narýsoval perfektní kolmici k druhému a bylo to 4:0. Můžeme to chápat i trochu jako omluvenku, protože už v první půli Kráňa gólovou ránu Burryna těsně před bránou vytečoval stehnem mimo. Tečku potom obstaral znovu Burryno, kterému po individuální akci naservíroval balon před prázdnou Jarda.

Suma sumárum, zatím je to výtečný start sezóny. Čtyři zápasy, čtyři vítězství, takovou bilanci jsme měli naposledy na jaře 2017, kdy jsme vyhráli dokonce prvních pět mačů, ale ani během nich se nám nepodařilo vypěstovat úchvatné skóre 22:1. Jasně, je v tom ta úvodní kontumace, ale i tak nám to tam zatím padá a zároveň velmi dobře bráníme. Soukíno drží neprůstřelnost už 169 minut, což je cifra, se kterou bude atakovat vedoucí příčky celé hanspaulky.

Co je ještě podstatnější, vyhoupli jsme se do čela soutěže, přestože máme o jeden zápas méně.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Jarda, Czechmate, Kráňa, Luky Bohy
Góly: Kráňa 2x, Burryno 2x, Czechmate
Asistence: Suši, Burryno, Kráňa, Jarda
Muž zápasu: Kráňa
Hvězda zápasu: Kráňa