Celtic THK - Emperators 7:0

13.07.2017 22:35

Exhibiční a přesto smutný závěr sezóny

27.6.2017 19.15, Malešice

V netradičním úterním termínu jsme nastoupili k našemu poslednímu letošnímu zápasu v jarní sezóně 2017. Tabulková situace před posledním zápasem byla taková, že jsme na třetím místě měli stejně bodů jako druhý Ujde to 1980 SK, který ovšem byl díky vítězství ve vzájemném zápasu před námi. Jelikož postupují do vyšší soutěže pouze dva týmy, tak jsme pro naplnění našich ambic potřebovali vyhrát a čekat na soupeřovo zaváhání. Nebudu vás držet napnuté až do konce článku a již zde vám prozradím, že Ujde to ve svém zápase nezaváhalo a porazilo Lucián FC B 5:1.

My jsme ale chtěli o postup bojovat do poslední minuty, a tak jsme do zápasu nastoupili nejen se sveřepým odhodláním, ale také s Hlínou, který se vrátil po dlouhé odmlce strávenou na dalekém Novém Zélandu. Ráz a průběh celého utkání byl určen už ve chvíli, kdy se oba týmy seřadily k výkopu. Soupeř se evidentně netěšil na dokopnou tak jako my a měl při duelu k dispozici pouze čtyři hráče v poli. Vzhledem k této skutečnosti vypadal zápas z 95% tak, že jsme vytloukali bránu plnou hráčů Emperators a chvílemi jsme se bránili jejich protiútokům.

Branek a akcí k nim vedoucích bylo opravdu hodně, tak jen stručně: První gól si vstřelil soupeř pravděpodobně sám, ale velký podíl na něm měl útočící Váca. Druhý a třetí gól dal Luky B., kdy nejprve tvrdou ranou levačkou vymetl šibenici, aby následně krátce po rozehrávce a dlouhém nákopu Pavla zužitkoval přihrávku Váci. Čtvrtý a pátý gól vstřelil shodně Váca, první po Czechmatově a druhý po Burrynově asistenci. Z šestého gólu se po Vácově přihrávce radoval navrátilec Hlína a gólový účet zápasu i celé sezóny uzavřel Burryno, který hlavou dorazil Jířovu nepovedenou střelu.

Mezi každým naším gólem bylo několik velkých šancí, které skončily buď na dobře chytajícím brankáři soupeře, nebo kvůli naší nepřesnosti ve finální fázi. Dozadu jsme hráli poněkud blahosklonně a za čisté konto můžeme děkovat hlavně Soukínovi, na kterého jsme pustili několik útoků a který chytil nejméně tři jasné gólovky soupeře. Pokud bych měl vypíchnout několik situací ze zápasu, tak bych určitě vybral Hlínovu ekvilibristiku, kdy mu v druhém poločase při pokusu o nůžky utekl míč. V druhé půli jsme také zahrávali naši nejbizarnější penaltu, co pamatujeme, kdy soupeř odmítl chytat a stoupl si mimo bránu. Nám bylo trochu trapně zakončovat do prázdné brány za už rozhodnutého stavu, tak jsme ji raději kopli vedle. Netřeba dodávat, že z dané situace byli všichni poněkud rozpačití. Závěr zápasu ještě ozdobili opravdu tvrdou narážečkou Hlína s Vácou.

S jarní sezónou jsme se tedy rozloučili vysokým vítězstvím 7:0 proti oslabenému soupeři. Žízeň jsme se vydali zahnat na dokopnou do blízké Malešické tvrze, ze které někteří pokračovali do Vinohradského parlamentu. Zpátky do čtvrté ligy se nám tedy postoupit nepodařilo, tento úkol si tedy musíme nechat na podzimní sezónu.

Sestava: Soukíno - Suši, Burryno, Hlína, Pavel, Czechmate, Luky Bohy, Jířa, Váca
Góly: Luky Bohy 2x, Váca 2x, Hlína, Burryno, vlastní
Asistence: Váca 3x, Czechmate, Burryno, Jířa
Muž zápasu: Hlína
Hvězda zápasu: Burryno