Celtic THK - Ekonom WT 2:1

13.11.2013 09:38

Potvrzení pohárových ambicí

11. 11. 2013 19.30, Aritma

Netradičně na pražské Aritmě se pomalu scházeli hráči Celtiku v pondělní podvečer k dalšímu zápasu Hanspaulské ligy. K dobré náladě čtvrtého týmu třetí ligy přispěl Jarda svou příhodou, která by se mohla zařadit k serii případů majora Zemana s názvem: "Malý velký lapka".

Čekal nás soupeř ohrožený sestupem, tudíž se dalo čekat, že bude chtít za každou cenu vyhrát, a to jsme se museli obejít bez kapitána a opory zadních řad Sushiho! Úvod utkaní vůbec neodpovídal papírovým předpokladům, protože hosté byli velmi aktivní a vytvářeli si hodně náznaků šancí, které ale ztroskotaly na pozorné obraně nebo na brankáři.

Když už se zdálo, že Celtic úvodní tlak ustojí a začal se osmělovat směrem dopředu, tak hosté udeřili a vstřelili branku po akci středem hřiště. Nutno dodat, že Ekonom od začátku zápasu hrál na samé hranici agresivity, což činilo Celtiku velké problémy. Obdržená branka nás trochu nakopla a zvýšili jsme aktivitu, za kterou jsme byli odměněni brankou na 1:1, Hlína poslal před branku prudký balón, který v akrobatické poloze usměrnil do sítě Czechmate. Před poločasem ještě Jarda mohl natřikrát překonat brankáře, ale nepovedlo se.

Po takticko-technické poločasové poradě s určením, kdo jaký sektor si má hlídat, jsme nastoupili do druhého poločasu. Pokračovala důrazná hra tentokrát už z obou stran s náznaky šancí před oběma brankami, ale oba gólmani byli pozorní. Objektivně řečeno ve větší permanenci byl brankář Celtiku. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, tak se začaly dít věci. Nejdřiv za záchranou brzdu zatáhnul v hodině dvanácte Burryno, kdy za cenu žluté karty zastavil unikajícího hráče Ekonomu, z následné standardky gól nepadl. Rozhodnutí přinesla poslední minuta, kdy prostě a jednoduše trefil Váca šibenici, a Celtic vyhrál 2:1.

Teď už jen poslední zápas a dokopná :)))

Sestava: Soukíno - Jarda, Hlína, Burryno, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Czechmate, Váca
Asistence: Hlína, Jarda
ŽK: Burryno, Váca
Muž zápasu: Soukíno