Celtic THK – Dynamo R.U.M. A 3:2

29.05.2017 16:42

Probuzený kanonýr

23.5.2017 19.00, Meteor1

Při pohledu do tabulky by mohl poměrů v Hanspaulce neznalý pozorovatel nabýt dojmu, že bude pondělní zápas mezi naším týmem a celkem Dynamo R.U.M. A jednoznačná záležitost, ale opak byl pravdou. Oba soupeře sice dělilo v tabulce 10 míst a 7 bodů, ale jako již mnohokrát jsme se přesvědčili, že papírové předpoklady předem průběh zápasu neurčují.

Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně a v prvních pěti minutách jsme se dostali do zajímavých pozic pro zakončení. Když Burryno tvrdou ranou nártem rozezvučil břevno, tak to vypadlo, že bychom s naším soupeřem nemuseli mít velké problémy. Bohužel byla tato rána nejnadějnějším naším pokusem prvního poločasu a naopak jsme to byli my, kdo z ojedinělého útoku soupeře inkasoval. Dynamo začalo poté, co se dostalo do vedení, hrát více odzadu a do konce poločasu sestával obraz hry z našeho marného dobývání soupeřovy branky.

O přestávce jsme s vědomím, že do konce zápasu zbývá ještě 30 minut, dokázali udržet chladnou hlavu a namotivovat se do druhého poločasu. Pauza nám pomohla a do druhé půle jsme vstoupili o mnoho lépe a kombinační hrou jsme několikrát dostali soupeře do problémů. První velkou šanci zařídil Láďa, který potáhl míč po straně hřiště a parádní přihrávkou našel Vácu, který byl sám před brankařem, ale z nadějné pozice ho bohužel pouze trefil. Naštěstí se Váca pouze zastřeloval a další přihrávku, kterou opět adresoval Láďa, již dokázal zužitkovat, a zápas tak vyrovnat.

Nabuzeni vyrovnáním jsme se dostali do několika dalších nadějných dalších příležitostí, ale místo otočení vývoje utkání v náš prospěch přišla studená sprcha v podobě dalšího gólu Dynama na 2:1, který padl v podobně jako ten v první půli z protiútoku soupeře. Následně přišel sporný moment, kdy mohl jít Jířa sám na brankáře, ale protivníkův obránce zastavil celou akci rukou, za což si vysloužil milosrdnou žlutou kartu. Vedení soupeři naštěstí nevydrželo dlouho, protože se Váca podruhé prosadil a svým důrazem zápas podruhé srovnal.

Váca byl toho večera evidentně při chuti, protože se v posledních minutách ještě jednou trefil, dokonal hattrick a zařídil naše vítězství. Burryno vyslal z první kolmici za obranu, kterou Váca v náběhu následoval. Brankář Dynama sice sebevědomě vykřikoval, že má, ale neměl, u míče byl přece jen o okamžik později, a Váca tak prodloužil do odkryté svatyně.

Ač to s námi vypadalo v některých momentech zápasu bledě, tak jsme duel zvrátili, a udrželi si tak první místo v tabulce s mírným náskokem na naše konkurenty. V příštích dvou střetnutích se ovšem bude "lámat chleba", protože budeme hrát s přímými konkurenty v boji o postup.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Ladis, Czechmate, Luky Bohy, Jířa, Váca
Góly: Váca 3x
Asistence: Burynno 2x, Láďa