Celtic THK – Borussia Bubeneč 3:3

12.05.2022 22:35

Běchovická divočina

2. 5. 2022 18.15, Běchovice

Pravda, hrát na úplném okraji matičky stověžaté, na to moc zvyklí nejsme. Možná se blízkostí divočiny inspiroval i náš zápas, jaký aspoň já (což vzhledem k mé skleróze není takové měřítko) nějakou dobu nepamatuju.

Asi by se nikdo, kdo ho sledoval, nemohl moc divit, kdyby skončil třeba 10:10. Jenže tentokrát se kanonýři obou týmů moc nevyznamenávali, naopak brankáři se několikrát blýskli.

Na menším běchovickém hřiště je zkrátka k brance blíž a i díky tomu domácí v úvodu využívali výlohy v naší obraně a liknavého vracení útočníků k nebezpečným kontrům. Navzdory tomu byl stav o půli jen 1:0 a navíc pro nás po geniální akci Hlíny, kterou odkoukal na pěším důchodcovském fotbale se zakázaným běháním. Po kličce a posunu kupředu ve fofrnickém tempu nakonec přesně vypálil.

Chvíli po přestávce to bylo po Burrynově střele dokonce 2:0 a vypadalo to, že směřujeme za dalším vítězstvím. Jenže Borussia měla navzdory poslednímu místu tabulky ve svém středu (i v pondělí) několik výborných individualit, které zařídily vyrovnání na 2:2.

Psala se 52. minuta, Miki znovu před přímákem ve výhodné pozici podal přihlášku k rozehrávání. Komise ve složení Burrynův mozek a Burrynova pravačka ji nicméně zamítla, nominovala jednu ze svých členek a byla to dobrá volba – 3:2.

Bohužel ani tohle nebyl konec, čtyři minuty na to se ze standardky ještě hezčí (sorry, Buráčku…) ranou do šibenice prosadil jeden z bubenečských borců a po remíze 3:3 se body dělily.

Škoda první ztráty (která byla navíc pro soupeře prvním ziskem), ale vzhledem k obrazu hry musíme uznat, že šlo o ztrátu zaslouženou. Přestože jsme v závěru měli vyložených šancí víc my.

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Miki, Jarda, Jířa, Kráňa, Váca
Góly: Burryno 2x, Hlína
Asistence: Váca, Hlína
Muž zápasu: Hlína
Hvězda zápasu: Burryno