Celtic THK - Borussia Bubeneč 1:0

25.10.2013 14:33

Utrpěli jsme důležité vítězství

21. 10. 2013 19.00, Meteor2

Skoro celý zápas pod tlakem, minimum našich šancí, naopak několik příležitostí na straně soupeře včetně dvou břeven, a navzdory tomu výhra 1:0. Po takovém duelu musel mít dobrý pocit i Váca!

Přestože jsme hráli proti soupeři, kterému patřilo ještě spodnější umístění v tabulce než my, tahali jsme téměř celé utkání za kratší konec. Naštěstí jsme hráli dobře organizovaně a zodpovědně směrem dozadu, takže jsme řadu slibných akcí zastavili ještě před zakončením. A když jsme to nezvládli, zasáhl skvělý Soukíno, který si tím vysloužil ocenění pro Muže i Hvězdu zápasu.

Hodně vidět byl i gólman na druhé straně. V brance se cítil očividně nesvůj, často se snažil prokličkovat aspoň přes jednoho nebo dva napadající útočníky, což se mu párkrát málem vymstilo. Z ničeho nic jsme pak udeřili po nádherném křížném pasu Hlíny na Jířu, který z voleje trefil balon přesně ke vzdálenější tyči.

Zvrátit utkání se Borussia snažila tím, že svého brankáře vysunula na druhý poločas do pole, což pro nás znamenalo velký problém. On měl totiž podle svých slov kolem 130 kilo a to se brání fakt složitě. Záhy jsme vymysleli taktiku, že jsme ho strážili dva. To se ukázalo být jako výborný nápad a i díky tomu jsme neinkasovali. Více prostoru pak zákonitě měli jeho spoluhráči a jeden hlavičkou líznul v závěru břevno (to ostatně už v prvním poločase Bubenečtí jednou napálili a od něj se odrazilo naštěstí přímo do náručí Soukínovi). Převelmi důležité vítězství jsme nakonec ubránili a k vytoužené záchraně nám chybějí pravděpodobně už jen dva nebo tři body.

Sestava: Soukíno - Suši, Brejchys, Hlína, Czechmate, Jířa, Burryno, Váca