Celtic THK - Bakera 3:4

09.10.2016 20:25

Počasí nás nezachránilo, trpce jsme prohráli

3. 10. 2016 20.45, Hostivař

Pondělní zápas začínal vskutku nadějně. Pod depresivním panoramatem nákupního centra na Hostivaři jsme našli deštěm a studeným větrem bičovanou umělku. Konečně se nám tedy vyplnilo přání pořádně „skotského“ počasí. Další velká změna oproti minulému zápasu odehrála v sestavě - Po delší odmlce se vrátil Ondra Bohy a do brány se musel při absenci Soukína i Banyho postavit Suši.

Začátek zápasu ozvláštnila humorná scénka spojená s převlékáním gólmana týmu Bakery do méně zářivého dresu, která nás sice zanechala v dobré náladě, ale také poněkud nekoncentrované. Na to jsme doplatili v následující akci, kdy jsme se provinili faulem a inkasovali přízemní střelou z přímého kopu.

Z brzkého inkasovaném gólu jsme se rychle oklepali a jali jsme se první zaváhání odčinit. Soupeř měl sice v následujících momentech míč více na kopačkách, ale góly jsme dávali my. Nejdříve skóroval tradičně důrazný Czechmate, kterého zakrátko napodobil i Váca - při Burrynově střele měl „hokejku na zemi“ a tečí otočil zápas. Když Czechmate po autovém vhazování šikovně usměrnil míč do sítě, tak bylo to rázem 3:1, a kdyby Jířa po Vácově přihrávce netrefil pouze tyč, tak to mohlo být ještě veselejší. Bohužel jsme se těsně před koncem poločasu nevyvarovali dalšího faulu a soupeř z následné akce snížil na 3:2.

Do druhé poločasu jsme nastoupili s nevyřčeným, ale jasným cílem – neinkasovat. Jak ubíhaly dlouhé minuty, tak jsme se stále více a více zatahovali a přenechávali iniciativu soupeři. Sice to nebyla na pohled žádná sláva, ale většinu poločasu se nám dařilo držet soupeře na uzdě, a to i díky několika skvělým zákrokům Sušiho. Ve chvíli, kdy to už vypadalo, že se ubráníme a připíšeme si dva body, se soupeřovi útočníci dokázali prosadit a dvěma slepenými góly otočili zápas. Tou dobou zbývaly do konce zápasu poslední minuty, a i když se Váca dokázal dostat do velké šance, na zvrácení výsledku se to ukázalo jako příliš málo času.

Bohužel jsme tedy podruhé za sebou prohráli, ale i v na tomto zápase by se dalo najít několik pozitiv. Hra zejména v prvním poločase nebyla tak špatná, po celý zápas jsme hráli s velkým nasazením, a také jsme si dokázali, že počasí na náš výsledek nemá až takový vliv. Na závěr bych také chtěl poděkovat divákům (oběma), že za námi i v takovém nečase vážili dalekou cestu až na Hostivař.

Příští pondělí se vracíme na hřiště na Meteoru, kde se střetneme s Vojenskými Lesy a soudě podle zápasu z minulé sezóny nás čeká velice bojovné utkání.

Sestava: Suši - Burryno, Pavel, Ondra Bohy, Luky, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Czechmate 2x, Váca
Asistence: Burryno 2x, Ondra Bohy
Muži zápasu: Czechmate, Luky, Suši
Hvězda zápasu: Czechmate