Desítka po osmi a půl letech

16. 10. 2017 19.00, Meteor1

29. 4. 2009 Celtic THK - GK Ohradní 17:1
25. 5. 2009 Celtic THK - 1.FC Střelci 12:0

A pak skoro osm a půl roku nic. Tedy gólů jsme dali celkem dost, ale deset v jednom hanspaulském zápase ani jednou. Nejblíž jsme byli v dubnu 2014, kdy jsme se s Don Giovanni zasekli na devíti zásazích. Víc než desetkrát jsme se ještě trefili v Ligovém poháru 2015, ale to jsme se coby tým ze čtyřky "blýskli" proti Ši Kyo z osmičky a navíc Ligový pohár přece jen není Hanspaulská liga.

Ano, trvalo to, trvalo, dočkali jsme se až teď. Vykročili jsme tak, jak je to ideální, pokud chcete pomýšlet na debakl. Už v úvodní minutě si Czechmate robbenovsky navedl balon z pravé strany na střed a trefil se přesně k tyči.

Ale pak jsme si připomněli, že i se slabšími protivníky se dá snadno trápit. Sotva si Soukíno po svém pozdním příchodu stoupl do branky místo dočasného náhradníka Sušiho (taky jsem v tom reportu chtěl být zmíněn - sorry!), napálil svým odkopem jednoho ze dvou dobíhajících útočníků a bylo vyrovnáno. A když jsme nebyli schopni na polovině hřiště u lajny zastavit rodící se arabskou invazi, rázem jsme dokonce prohrávali.

Naštěstí ne dlouho. Hlínovu hlavičku po rohu doklepl do sítě všelijak Váca, pár minut nato Czechmate oplatil podobnou mincí soupeřův první gól, když do rozehrávky vložil obránci nohu, od které se míč odrazil do branky, a ještě v poslední minutě první půle stihl Czechmate zkompletovat hattrick po další ráně z pravého křídla k tyči.

Druhý poločas se proměnil v exhibici, ve které se Arabové kolikrát uchýlili k pouhým odkopům, Soukína příliš netrápili a nám se dařilo zužitkovávat naše šance.

"To byla taková střela doprostřed z křídla," popsal na tiskovém brífinku v hospodě svou trefu na 5:2 Váca reportérovi, který si ji přesně nezapamatoval. Hned vzápětí se tečovaným pokusem prosadil Bohy. Psala se 34. minuta a bylo to 6:2.

Jenže pak téměř čtvrthodinku nic. Až ve 47. minutě znovu s přispěním teče skóroval Bohy, který se o poločase netradičně zatáhl do obrany, protože se v útoku nedostal moc k míči. Paradoxně se tedy trefil až z pozice beka. Bohyho vystřídal v útoku Burryno, a přestože byl před zápasem naším nejlepším střelcem, radovat se z dalšího gólu mohl až v 56. minutě pumelicí pod břevno z přímého kopu, o které se ale hospodské konzilium usneslo, že lepší brankář by ji chytil, protože mířila doprostřed.

Naděje na dosažení desítky zvýšil v téže minutě svou čtvrtou trefou Czechmate po křižném pasu Hlíny a dokonáno bylo poté, co si u vzdálenější tyče počíhal na přihrávku Burryna Váca a zasunul do poloprázdné brány. A aby potupy pro arabské hochy nebylo málo, síť našel i pokus Hlíny, který završil akci s Czechmatem dalším balonem namířeným do odkryté kysny - 11:2.

Přestože za sebou máme teprve šestý duel sezóny, máme už na kontě víc vstřelených gólů než v devíti z našich sedmnácti kompletních sezón. Nakročeno je k tomu, abychom zaznamenali druhý nejvyšší počet historie, jen 70 branek z úvodní sezóny v osmičce se zdá být nedostižnou metou. Škoda, že se to nedá vyměnit za víc bodů...

Sestava: Soukíno (1.-5. Suši) - Suši, Hlína, Burryno, Czechmate, Luky Bohy, Váca
Góly: Czechmate 4x, Váca 3x, Luky Bohy 2x, Burryno, Hlína
Asistence: Burryno 3x, Hlína 2x, Váca 2x, Czechmate 2x
Muž zápasu: Czechmate
Hvězda zápasu: Czechmate