12.10.2022 14:37

Dočkali jsme se!

10. 10. 2022 19.00, Meteor1

Sázkaři nás teď asi nebudou mít dvakrát v lásce. Po třech kolech jsme byli na nule, zatímco růžováci neztratili ani bod. A lup a už ani jedno z toho neplatí.

Určitě nám pomohl návrat Soukína do brány "na plný úvazek" i první start Balona v sezóně. Ostatně byl to právě on, kdo ve třetí minutě po Jardově rohu navzdory ne úplně razantní a umístěné střele otevřel skóre. Bohužel nám vedení vydrželo jen chvíli, Soukíno po chybách v poli vyrazil dvě rány, na doklepnutí už ale stačit nemohl.

Ti malomyslní z nás už možná viděli černé scénáře, protože Purple Team rozhodně nejsou žádní nekopové. Místo hororu jsme ale natočili pohádku, rodinný nebo romantický snímek (to už nechám na vás), každopádně s happy endem. Útoky hostů otupovala pozorná obrana, která leccos zblokovala, a fantastický Soukíno přivádějící soupeře někdy až k zoufalství. Nicméně až na pár výjimek šlo spíše o střely z větší vzdálenosti, byť tvrdé a přesné.

A vepředu? To byla tentokrát paráda. Kdybyste měli jít do historie Celtiku a čárkovat zápasy, po kterých jsme si stěžovali na špatnou produktivitu, uhnali byste si dost možná zánět šlach. Teď jsme ale byli nezvykle efektivní.

Ještě před přestávkou to po Balonově pasu vypadalo, že Váca prováhal správný okamžik na zakončení. Jenže on starý lišák jen chtěl, aby jeho 250. hanspaulský gól stál za to. A tak si položil několik příznivců Ilony Csákové a teprve pak zavěsil. Klobouk dolů před tím číslem, Váco!

Hned po změně stran (tentokrát nejen obrazné, ale výjimečně doslovné) se Váca prosadil znovu a bylo to přece jen víc vácovské: dorážkou Balonovy střely. Pak nejistého gólmana znovu překonal sám Balon a naše budoucnost byla zase o něco růžovější. Deset minut před koncem odbila pátá poté, co po Burákově rohu Váca zkompletoval hattrick. A na závěr si náš kanonýr nechal opáčko své první branky - zase jsme si mysleli, že tu vhodnou chvíli pro... prostě prováhal. Ale ono ne, zase si pohrál s obránci a gólmanem a bylo to 6:1. Korekce těsně před závěrečným hvizdem nám úsměvy z tváří ani zelenou z hrdel vyhnat nemohla.

Sestava: Soukíno - Suši, Burryno, Hlína, Jarda, Czechmate, Jířa, Balon, Váca
Góly: Váca 4x, Balon 2x
Asistence: Burryno 2x, Jarda, Balon