Celtic THK - AC Pivní pohoda 6:3

01.12.2011 11:48

Dva obraty, několik infarktů a Vácův 100. gól

(hráno 30. listopadu 2011 na Mikulovce, UMT3, od 18.15)

Zápas o (skoro) všechno pro nás začal přímo snově, Luky dvakrát dobře vystřelil a po pár minutách jsme vedli 2:0. Jenže jsme si asi naivně mysleli, že vyhrajeme 10:0, zapomněli jsme zodpovědně bránit a zanedlouho bylo vyrovnáno. Do poločasu jsme měli ještě několik slibných příležitostí, ale jako tradičně jsme je nevyužili.

A co se nestalo, v úvodu druhé půle nás Pohoda zmáčkla a vzešel z toho i gól, kterým dokonala první velký obrat v utkání. Nutno dodat, že to byla trefa pěkně smolná, protože střelu tečoval nejdřív Czechmate, potom Suši a ve finále Bláža promáchnul... Branka nás dostala hodně do útlumu, soupeř mohl přidat ještě další, naopak nám se nedařilo.

Nový směr duelu pak určil gól, kterým Luky po výborné Czechmateově přihrávce na zadní tyč zkompletoval hattrick. V tu chvíli to byla opět Pohoda, kdo se musel hnát do útoku, přičemž se otevírala okénka v obraně, čehož jsme byli schopni využít. Druhý obrat v utkání měl na svědomí Czechmate, u kterého je třeba zmínit unikátní bilanci čtyř zásahů v této sezóně - všechny byly vítězné!

Poté se na kolena dostali pro změnu Pivaři a my je ještě dorazili dvěma brankami. Na 5:3 skóroval po povedeném blafáku gólmanovi Váca, který se tak za Celtic trefil už posté! Na rozdíl od Lafaty nebo Baroše do toho ale počítáme i góly z přáteláků, a tak si náš ostrostřelec bude muset na vstup do Klubu ligových kanonýrů počkat. Výsledek zpečetil po pěkné individuální akci Brejchys. Na druhé straně se několika výtečnými zákroky blýsknul Bláža.

K jistému postupu nám stačí bod z posledního zápasu proti béčku Restaurace U Pecků nebo jakékoliv zaváhání South Stars.