14.04.2022 14:38

Euro 2004 revival

11. 4. 2022 19.00, Meteor1

Vážení přátelé, jsme staří. Jasně, ne všichni a kdo ano, tak duchem určitě ne, ale rodné listy se nedají obelhat… Možná se nám to stalo už někdy v minulosti, ale teď to máme potvrzené: hráli jsme proti klukovi, s jehož otcem jsme na sebe narazili v našich začátcích. Tehdy jsme byli my za cucáky a Pendula za matadory, teď se to otočilo. Někteří protihráči ve zmiňovaném roce 2004 možná ani nebyli na světě.

Ano, nastoupila proti nám bandička mlaďasů, která nám uměla zatopit (už někdy ve druhé minutě lízla tyč), ale to i my jí. Navzdory několika šancím na obou stranách skončila první půle 0:0.

A pak to přišlo. Neuběhly ani dvě minuty druhé půle a prosadili jsme se. Hlína založil akci a Váca zasunul z brankové čáry. Bohužel do vlastní sítě. Soukíno tak poprvé v sezóně inkasoval.

Netrvalo to dlouho a měli jsme megašanci, do Hlínova nahození se skluzem před gólmanem vložil Váca, míč se odrazil před prázdnou bránu k Jířovi, ten taky skluzoval, ale balon poslal jen do tyče.

Zápas měl skoro celou dobu relativně podobný obrázek: Pendula víc držela balon, my sázeli spíš na rychlé akce, několikrát to zkusil individuálně Miki, ale gólový efekt to nemělo. Stejně jako nic dalšího, přestože šance byly na obou stranách.

Až v 52. jsme nepokryli přihrávku z pravého křídla ani následný náběh a bylo to 0:2.

Asi jsme tenhle úder potřebovali. Místo aby nám zlomil vaz, tak nás probral.

Během pár minut bylo vyrovnáno! A to po podobných akcích pánů Jaroslavů: Hlína zprostředka nahodil balón do vápna, kde ho do sítě usměrnili nejdřív jeho jmenovec, který žije smutným životem muže bez přezdívky, a pak ten, na něhož někteří už skoro 15 let voláme “Váco!” První se trefil v 54. a druhý v 57. minutě.

A pak jsme se v minutě 59. nadechli k rozhodující akci. Mazaně jsme soupeři nabídli roh, rozestavěli se přesně podle tréninkových nákresů a pak už to šlo jako po másle. Burryno míč odvrátil přímo k Vácovi a v hlavě našeho Fabrizia Ravanelliho (pane jo, ti kluci a možná ani Miki ani nebyli na světě, když ten opravdový řádil…) se zrodila geniální myšlenka, když zahlédl brankáře stojícího hodně vysoko. A nejenže se v hlavě zrodila, ona ji jeho pravačka dokázala báječně uskutečnit! Míč se snášel a stáčel, až po krásném lobu zapadl přesně tam, kam měl.

Takové emoce jsem u nás už dlouho nezažil: vedeni Mikim jsme dokonce i ze střídačky vběhli na hřiště se radovat: ty kráso, z 0:2 na 3:2 během pěti minut!!!

Pak už jen právě Miki splnil důležitý úkol dovést balon k rohovému praporku a tam ho udržet a bylo to tam!

Nechť pánové Poborský, Nedvěd, Šmicer nebo Baroš prominou, ale při dalších velkých obratech už se asi sotva bude připomínat mač Česko-Nizozemsko z Eura 2004. Odteď už jen Celtic-Pendula z Meteoru 2022…

Sestava: Soukíno – Suši, Burryno, Hlína, Jarda, Czechmate, Miki, Jířa, Váca
Góly: Váca 2x, Jarda
Asistence: Hlína 2x, Burryno