Celtic THK - Absinth 1:2

30.09.2011 10:33

Smolná porážka

(hráno 21. září 2011 na Mikulovce, UMT3, od 18.15)

Samotný úvod zápasu se více vydařil zeleno-bílým barvám, protože už po pár minutách se po Krychlounově nahrávce trefil Stenly. Poté se začal do tempa dostávat i soupeř, který hrozil hlavně po rychlých přechodech do útoku. A právě jeden takový utkání hodně ovlivnil. V 17. minutě přišel dlouhý nákop soupeře na jednoho z útočníků, proti kterému se rozhodl do hlavičkového souboje vystartovat z brány Bláža. Ve vzduchu se potkal ještě se Soukínem a Sušim, výsledkem byl bohužel otřes mozku pro onoho vytáhlého hráče soupeře. Po pravdě pořádně ani nevíme, kdo z našich mu to způsobil, rozhodčí to nejspíš správně "přišil" Blážovi a udělil mu žlutou kartu. Nejprve jsme se báli, jestli se protihráči nestalo něco vážnějšího, protože nejdřív nehýbal končetinami, poté měl problémy se zvednutím se a také se ptal, kde je. Raději jsme proto zavolali záchranku. Věříme, že se z toho nevyklubalo nic hrozného a že bude zraněný hráč brzy úplně v pohodě.

Tento moment ovlivnil jak psychiku obou mužstev, které měly minimálně určitou dobu myšlenky jinde než na hřišti, tak i sportovní stránku zápasu. Absinth totiž rázem nemohl střídat a svého nejnebezpečnějšího útočníka zatáhl dozadu. Zbytek prvního poločasu se po zranění v podstatě jen dohrával a na stavu 1:0 se nic nezměnilo.

Od počátku druhé půle bylo znát, že Absinthu docházejí síly, což vyústilo v naší převahu, která ale žádnou loženku nepřinesla. A potom se utkání, jež se zdálo být pro nás rozehrané na zisk dvou bodů, změnilo v zápas blbec. Zmíněný nebezpečný útočník se totiž po křídle protáhl až před gólmana, centroval na svého spoluhráče před prázdnou branku a... A Suši v dobré víře balon odvrátit ho zasáhl břichem a míč docupital do sítě - sice pomalu, ale tak, že už s ním nikdo nemohl nic dělat.

Za stavu 1:1 jsme se vrhli ještě víc sil do útoku za účelem vyhrát. Jenže stalo se něco, co si nikdo nepřipouštěl: soupeř se po ojedinělém přímém kopu prosadil podruhé! Konec utkání nabídl velký tlak Celtiku, byť tupený několika ukvapenými nákopy nebo nepřesnými přihrávkami, několik gólovek i jeden senzační zákrok brankáře Absinthu. Tak se zrodila prohra 1:2, která se jeví býti nezaslouženou, ač soupeř rozhodně nebyl špatný.