Celtic THK - A. G. Č. V. 4:0

17.04.2013 11:31

Zápas snů

16. 4. 2013 20.45, Mikulovka1

Té smůly si v poslední době vybral Celtíček dost, řeklo si fotbalové božstvo, a seslalo nám skvělou formu a taky trochu toho štěstí. Proti nám soupeř, který měl o bod míň než my, který sice nebyl ultrasilný, ale ani vůbec špatný. Ostatně jak zjistili naši skvělí kotelníci Stenly s Márou, jejich útočník údajně před zraněním hrál za béčko Neapole.

A. G. Č. V. také byli v samotném úvodu aktivnější a obrana i fantastický Bláža se museli otáčet. Nicméně zanedlouho jsme dali dva slepené góly a kormidlo se začalo obracet. A světe div se, oba padly po rozích. To, že nám to tam občas spadne po ráně, která se odrazí od nohy našeho útočníka nebo soupeřova obránce, na to jsme zvyklí. Takhle jsme i dosáhli druhé branky, když Czechmate umě napálil jednoho z beků. Ale úvodní trefa byla pro nás nevídaná. Pavel rozehrál roh pěkně po zemi na nabíhajícího Hlínu, který parádně zavěsil.

I nadále jsme čelili nebezpečným útokům soupeře, skluzovali jsme, hlavičkovali, sem tam si pomohli faulíkem, co prošlo, vychytal v jednom ze svých nejlepších zápasů za Celtic Bláža, a dvakrát nás zachránila branková konstrukce. Jednou břevno po ráně ze hry, jednou tyč po neskutečné pumelici z přímáku.

Jenže místo abychom inkasovali, ještě jsme do poločasového baťůžku přiložili svě švestičky z naší zahrádky. Nejdřív vybojoval Váca po Blážově výkopu balon na stoperovi a bylo to 3:0, čtvrtý gól přinesla nejkrásnější akce utkání, která vyvrcholila přihrávkou Váci na osamoceného Hlínu a následnou přesnou střelou.

Tahle trefa trochu předznamenala druhý poločas. Obrana A. G. Č. V. se se zvyšující touhou dát aspoň jeden gól stávala průchodnější a průchodnější, takže se nabízely situace dva na jednoho, tři na jednoho a jednou i čtyři na jednoho. Všechny ale dopadly stejně jako několik akcí, při nichž jsme se do ohrožení branky dostali svižnými kombinacemi na pár doteků i při rovnoměrném počtu útočících a bránících hráčů - nulově. Buď byl proti "bůru" gólman, nebo jsme netrefili bránu - párkrát i prázdnou... O exhibičním duchu druhé půle svědčilo několik zidanovek Jardy i Sušiho snaha útočit, která ovšem skončila jako obvykle.

Suma sumárum, čisté konto jsme udrželi po osmi mistrácích, poslední výhra alespoň o čtyři góly (nepočítáme-li ty dvě loňské proti soupeřům, kteří se nesešli) se datuje do prosince 2011, no a s nulou a aspoň čtyřmi vstřelenými brankami jsme zvítězili naposledy 4. května 2010... Tentokrát jsme si to zkrátka pořádně užili a totéž snad platí i o fanoušcích Stenlym a Márovi.

Sestava: Bláža - Suši, Brejchys, Pavel, Hlína, Czechmate, Jířa, Jarda, Váca
Góly: Hlína 2x, Váca, vlastní
Asistence: Pavel, Czechmate, Bláža, Váca
Muž zápasu: Bláža
Hvězda zápasu: Bláža