Celtic THK – 4 TD Ala Bundy 3:3

22.09.2016 22:57

Třemi haluzemi k remíze

19. 9. 2016 19.00, Meteor1

V pondělí nás na našem tradičním hřišti na Meteoru přivítalo již taktéž téměř tradiční "skotské" sychravé počasí. Naším soupeřem nebyl nikdo jiný než 4TD Ala Bundy, se kterým jsme se již několikrát střetli a zejména na "Krádež za tmavého dne", popsanou v dnes již legendárním reportu "Oloupeni! O gól, o vítězství, o pijatiku", rádi vzpomínáme.

Ještě před zápasem nás nemile překvapila nečekaná absence dvou opor, které původně měly hrát, a to kapitána Sušiho a Jardy, který sice dorazil, ale akutní bolest nedávno vytržených osmiček mu znemožnila hrát. Celtic tyto dvě rány spolu s palčivou vzpomínkou na dávnou křivdu dokázaly vyhecovat natolik, že jsme prvních 10 minut hráli naprostou tužku. Ve chvíli, kdy jsme se trochu rozehráli, přišla chyba v rozehrávce a s ní spojený vedoucí gól Ala Bundy.

Soupeř se od té chvíle uchyloval k stále častějšímu zdržování a zakopávání balonů, což je věc v 10. minutě prvního poločasu poměrně neobvyklá. Celkem jiskrná atmosféra prvního poločasu se přenesla i do druhé půle, ve které se nám hned v prvních minutách podařilo srovnat. Czechmate vypálil po přihrávce ze strany a míč se se štěstím po několika odrazech dostal do brány. Jako poslední se s největší pravděpodobností dotknul míče Váca, ale ani on sám si tím není stoprocentně jistý.

Radost ze vstřelené branky nám nevydržela dlouho - po pár minutách jsme dostali dva slepené góly a bylo to rázem 1:3. V té chvíli začalo sáhodlouhé dobývání obranného valu, který soupeř postavil před svojí bránou. Vytrvalé bušení do zabetonované obrany se vyplatilo v 50. minutě, kdy Burryno rozehrál přímý kop a odražený balon se dostal k Lukymu K., který konečně zužitkoval dlouhé hodiny, které strávil v hospodě u kulečníku, a jeho tvrdá rána ala O'Sullivan, postupně trefila Lukyho B., dva soupeře, tyč a zatřepotala se v síti.

V dalším průběhu hry jsme pokračovali ve vytrvalém tlaku na soupeřovu obranu, kdy Soukíno strávil většinu času jako libero téměř na polovině hřiště, ale vyrovnávací gól stále nepřicházel. Když Burryno z přímého kopu nádherně trefil spojnici, tak už to vypadalo, že odejdeme s porážkou. S tím se ovšem nechtěl smířit Luky K. a střelou téměř z poloviny hřiště, kterou ještě otřel o holeně obránce, překvapil brankáře, kterému propadl míč mezi nohy, a uzavřel tak skóre zápasu na 3:3.

V následné pozápasové poradě jsme se shodli na tom, že soupeř byl sice k poražení, ale vzhledem k průběhu utkání můžeme být rádi za bod, a tak asi největší pondělí ztrátou byla Czechmatova přehazovačka (ta na kole, účes je v pořádku), o kterou přišel cestou domů ze zápasu.

Příští týden hrajeme opět na Meteoru s dalším známým soupeřem, a to s Vládci Prahy, kteří si své zápasy nahrávají, tak všichni dorazte řádně ustrojení a učesaní.

Sestava: Soukíno - Burryno, Czechmate, Luky, Jířa, Luky Bohy, Váca, Bany
Góly: vlastní, Luky Bohy, Luky
Asistence: Czechmate, Luky, Soukíno