Celtic THK - 1.FP Praha 3:2

12.04.2012 09:19

První vítězství ve čtyřce

(hráno 11. dubna 2012 na Mikulovce1, UMT3, od 20.45)

Po dvou utkáních v hojném počtu jsme jednou zase absolvovali mač fyzicky náročnější, během něhož jsme ale zase pořád byli v rytmu. Možná i právě to převážilo misky vah na naši stranu. Hned z kraje zápasu se bohužel zranil Bohy, a tak jsme jednoho na střídání získali až někdy mezi 10. a 15. minutou, kdy z baráže o futsalové MS dorazil Suši.

V tu chvíli už zelenobílí vedli po Lukyho tečované střele 1:0. Zanedlouho potom jsme dostali výbornou šanci skóre zvýšit - Vácův oblouček do prázdné brány vyrazil rukou obránce, který sice místo červené viděl jen žlutou, ale penalta se kopala. Napoprvé ji Czechmate napálil do gólmana, ale z velké části kvůli tomu, že v době kopu mu už skoro leštil boty. Opakovaný pokus našeho šutéra už skončil tam, kde měl - 2:0.

Asi žádného našeho fanouška nebo pravidelného čtenáře tohoho webu nepřekvapí, že do konce prvního poločasu jsme měli několik dobrých možností soupeři ještě více odskočit, jenže se znovu ukázalo, že proměňování gólovek není zrovna naší silnou stránkou. A aby to do naší typické šablony zapadalo ještě lépe, v závěru půle jsme si nechali po lajně utéct jednoho ze soupeřů a snížit - 2:1.

Patrně bychom to nebyli my, kdybychom si v průběhu druhé půlhodiny nevybrali slabší chvilku. Bohužel to spíš než slabší chvilka byla slabší dvacetiminutovka, během které jsme se jen obtížně dostávali k bezprostřednímu ohrožení branky 1. FP a naopak soupeř zlobil čím dál víc. Vyrovnání jsme mu ovšem po nedorozumění mezi Blážou a obranou nabídli sami.

Pak následovalo trápení a skoro bych řekl, že čekání na remízový konec. Avšak z ničeho nic prolétl po Sušiho asistenci (no spíš odkopu, dobře no) Czechmate podél levé pomezní čáry a svou pověstnou ránou na zadní tyč rozhodl o prvním vítězství Celtiku ve čtvrté hanspaulské.